KÜÇÜK BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ; DEREİÇİ ORTAOKULU

YUSUFELİ 17.07.2023, 00:09 17.07.2023, 00:32
33
KÜÇÜK BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ; DEREİÇİ ORTAOKULU

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Alp ile birlikte Yusufeli ilçesi Dereiçi Ortaokulunu okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencileri tebrik etmek, ayrıca mesleki rehberlik çalışmaları yapmak üzere ziyaret etti.

Ziyarette Okul Müdürü Mecit Taşçı, Okul Müdür Yardımcısı ve Matematik Öğretmeni Mesut Şimşek ve LGS sınavına giren 5 öğrenci hazır bulundu.

İl Müdürü Acar, " LGS sınav öncesi yaptığım ziyarette öğrencilerin başarı motivasyonlarını ve çalışma gayretlerini görünce sizlere sınavdan sonra da uğrayacağım, inşallah başarılarınızı tebrik edeceğim diye söz vermiştim. Sonuçlar açıklanınca gördüm ki arzu ettiğimiz başarıya ulaştınız. Sizleri, okul yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi ve ailelerinizi tebrik ediyorum. 

Bugün aslında sizin başarı öykünüzü paylaşmak için geldim. Dereiçi Köyümüzü 2021 yılında çıkan talihsiz yangın sonucu tüm Türkiye duymuştu. Ben istiyorum ki tüm Türkiye kamuoyu bu mutevazi köy okulundaki sınırlı imkanlara rağmen sizin başarınızı duysun. Dereiçi köyünden 2022-2023 eğitim öğretim yılında 8. sınıftan 6 öğrencimiz mezun oldu ve 5 öğrencimiz LGS sınavına girdi. LGS sonucunda sınava giren toplam öğrenciler üzerinden hesaplama yapıldığında Türkiye doğru ortalaması 42,21 Artvin doğru ortalaması 47,53 iken Dereiçi Ortaokulu doğru ortalaması 66,80 olarak gerçekleşti.

Artvin ili doğru ortalamasının 19,27, Türkiye doğru ortalamasının 24,59 üzerinde doğru soru yapmak gerçek bir başarıdır. Ayrıca özellikle Matematik dersinde Türkiye doğru ortalaması 5,95 Artvin doğru ortalaması 6,17 iken Dereiçi Ortaokulu ortalaması 15,60 , Fen Bilgisi dersimizde Türkiye doğru ortalaması 9,01 Artvin doğru ortalaması 10,84 iken Dereiçi Ortaokulu 15,20 doğru ortalamasına ulaştı. Dersler ve sınavdaki toplam doğru ortalaması açısından bakıldığında bu yıl Dereiçi Ortaokulu'nda aslında küçük bir başarı öyküsü yazılmıştır. 

Eğitim Kenti Güzel Artvinimizin Yusufeli ilçesinin eğitim aşığı şirin köyünde bu başarıda emeği geçen tüm paydaşlarımızı tebrik ediyorum. İnşallah iyi bir lise, iyi bir üniversite okuyarak güzel mesleklerle bu aziz millete, bu büyük devlete faydalı, hayırlı hizmetlerde bulunacaksınız. " dedi.

Yorumlar (0)
kapalı