banner2

banner10

banner1

banner11

09.02.2020, 16:51

SİNAN HOCANIN KAHANETİ

Bölgemizde futbola bu hafta kar nedeniyle ara verildi. Bizde bu araya fırsata çevirip 2. Yarının ilk dört haftasını değerlendirelim. Devre arası kampının Antalya ayağı bitip takım Hopa’ya döndüğünde teknik direktörümüz Sayın Alirıza Sinan Bayraktar ile yaptığım bir röportajda ikinci yarıya iyi başlayıp seri yakalamak istiyoruz ve nasıl başlarsak öyle devam edeceğini düşünüyorum demişti. Belki de hocanın dileği kabul oldu, Hopaspor ilk dört hafta itibari ile süper bir başlangıç yaptı diye yazamıyorsak bunun sebebi Düzce maçındaki hakem triosunun  bu satırları yazma imkanımızı gasp etmesinden kaynaklanıyor ama gerçek olan bir şey var ki Artvin  Hopaspor ikinci yarıya iyi bir başlangıç yaptı. Dört maçta üç galibiyet ve bir beraberlik ile alması gereken 12 puanın 10 unu aldı. Belli ki Sinan hoca artık takımını tanıyor ve onların neler yapabileceğini biliyor.Hoca belki de bu röportajı verirken 3. Hafta da bu fırsat ayağınıza gelecek ve siz bunu değerlendiremeyeceksiniz, dördüncü hafta aynı fırsat yeniden gelecek ve siz lider olacaksınız desek yok canım da neler derdi. Futbolun güzelliği bu işte  hiç ummadığımız anda süprizlerle karşımıza çıkıyor.Ama gerçek olan bir şey var ki Hopaspor için liderlik asla sürpriz değildi.
Eminim  ki Sinan hocanın bundan sonraki maçlar içinde bölüm bölüm öngörüleri vardır. İlerleyen günlerde kendisi ile yeni bir röportaj yapıp bu fikirlerini öğrenmeye çalışacağız.Bu noktada Artvin Hopaspor yönetim kurulunu tebrik etmek gerekir bu hocayla devam ettikleri için.
Bu  haftadan itibaren artık büyük Hopaspor taraftarının elini taşın altına koyması gerekir. Gerek maçlarda  takımı desteklemek gerek se rakip takımı baskı altına almak için taşkınlara mahal vermeden 90 dakika susmadan maçın içinde olması gerekir. Artvin hopaspor bu sene maç olayları yüzünden çok ceza yedi. Bu zor zamanda maddi cezalar inanın takımın ve yönetimin belini büküyor. Federasyondan gelen 3 kuruş para da cezalara gidiyor. Son Düzcespor maçında yaşanan olayların  tekrarlanması durumunda seyircisiz oynama cezası geleceği aşikar. Bu bakımdan taraftarımız artık maçlarda lidere yakışır bir şekilde destek vermeli ve kulübe zarar verecek hareketlerden kaçınmalı bu gibi davranışa yeltenenlere de engel olmalıdır.

Yorumlar (6)
Volki 2 yıl önce
Tebrıkler abıcım guzel yazı
Tacettin 2 yıl önce
Umarım oyunlara gelmeyiz ve sonu güzel olur bekle bizi 2. Lig
Hopalı 2 yıl önce
Olacaksa bu iş Sinan hoca ile olacak
Kası 2 yıl önce
Tebrikler kardeşim yolun açık olsun İnş daha iyi yerlerde görürüz , bu bir başlangıç olsun diyorum.
Kasım 2 yıl önce
Tebrikler kardeşim yolun açık olsun İnş daha iyi yerlerde görürüz , bu bir başlangıç olsun diyorum.
Nizamettin 2 yıl önce
Güzel yorum devamini dıler başarilar