Şavşat’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 102. Yılı Düzenlenen Programla Kutlandı

Şavşat’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yılı Hükümet Konağı önünde düzenlenen programla kutlandı.

ŞAVŞAT 07.03.2023, 16:34
22
Şavşat’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 102. Yılı Düzenlenen Programla Kutlandı

Şavşat’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yılı Hükümet Konağı önünde düzenlenen programla kutlandı.

Programa İlçe Kaymakamı Yusuf Akın, Belediye Başkan Vekili Murat Çakal, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

6 Şubat'ta meydana gelen deprem felaketi nedeniyle kısıtlı gerçekleştirilen kutlama programı, Kaymakamlık makamının ve Belediye Başkanlığı’nın Atatürk Anıtı’na çelenk sunması, İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başladı. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını yapan Şavşat Belediye Başkan Vekili Murat Çakal konuşmasında: “Sözlerime başlamadan önce, ülkemizde meydana gelen deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm ülkemize baş sağlığı diliyorum.

Şavşat’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümünü bir kez daha gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 7 Mart 1921 günü halkımızın Rus ve Ermenilere karşı verdiği “var olma mücadelesi” başarılarıyla sonuçlanmış ve Şavşat ebediyen anavatanına kavuşmuştur. Bu var olma mücadelesi şüphesiz, kahraman ecdadımızın bize bıraktığı en büyük mirastır.

Vatandaşlarımızdan aldığımız görevle, gelecek nesillerimize daha güzel bir Şavşat bırakabilmenin gayreti ve çabası içindeyiz. Millî günlerimiz, bayramlarımız, kurtuluş günlerimiz ve dinî bayramlarımız millî birlik ve beraberliğimizin pekiştiği günlerdir. Bu birlik ve beraberliğin sadece kurtuluş günleri ve bayramlarla sınırlı olmaması, ülkemiz adına yapılacak her güzel çalışmada aynı birlik ve beraberlik anlayışıyla hareket edilmesi gerektiğini belirtmek isterim.

Bu anlamlı günde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Şavşat’ın kurtuluşunda canlarını feda eden kahraman ecdadımızı, şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum. Bu vesileyle Şavşat'ın kurtuluşunun 102. yılında tüm Şavşat’lı hemşerilerimin kurtuluş gününü en içten dileklerimle kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım” dedi.

Şavşat Belediye Başkan Vekili Murat Çakal’ın konuşmasının ardından kutlama programı sona erdi.

Yorumlar (0)
10°
kapalı