banner2

banner10

banner1

banner11

04.04.2022, 10:43

ŞAVŞAT ÇEVRE YOLU HİZMETE ALINDI SIRA ARTVİN MERKEZ ÇEVRE YOLUNDA

Yaptığı hizmetlerle Artvininlilerin gönlünde güzel bir yer edinen aksiyon insanı Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı hemşehrimiz Dr İsrafil KIŞLA nın projesi “Şavşat çevre yolu” hizmete girdi. İsrafil beye ve emeği geçenlere çok teşekkür ederiz. Gerçekten büyük bir eksiklik giderilmiş oldu.


Çevreyolu, bir şehri çevreleyen bir karayolu veya bir dizi bağlı karayoludur. Çevreyollarının temel amacı şehir merkezindeki trafiği rahatlatmak ve şehir etrafında trafik akışını geliştirmektir. 


Çevre yolları her ilin, ilçenin hülasa her yerleşim yerinin stratejik konumunu ve önemini artıran en önemli olgudur.Alternatif çevre yol , yerleşim yerinin hem trafiğini azaltır, hem kolay giriş ve çıkışı sağlar ve o yerleşime rahat nefes aldırır. Alternatif yol kalbe giden ana damar gibidir. Alternatif yolsuz yerleşim yeri eksiktir. Dolayısı ile her yerleşim yeri için ALTERNATİF ÇEVRE YOLU ihtiyaçtır zaruridir.


Arhavi, Hopa, Kemalpaşa, Borçka, Murgul, Ardanuç, Yusufeli ilçelerimizin Çevre Yolları vardır ve yerleşimin trafiğini rahatlatmıştır. En son Şavşat ilçemiz de Çevre Yoluna kavuştu. Çevre yolu olmayan tek yerleşim yeri Artvin merkez ilçemiz kalmıştır. 


ARTVİNİN ÖNCELİKLİ İHTİYACI ALTERNATİF YOLDUR


Şimdi ise tek Giriş-Çıkışı olan Artvin Merkez imiz “Alternatif Çevre Yolu” na kavuşmayı bekliyor. Çünkü bu yol acil ve zaruridir. Olası Borçka karayolu üzerinden Artvin e giriş karayolun kapanması durumunda (sel veya taş kayması) Artvin’e giriş sağlanamayacak ve Artvin mağdur ve mahsur kalacaktır. Dolayısı ile Karadeniz’in Doğu Anadolu ya bağlantısı kesilecektir. Bu sebepten dolayı Önceki dönem Artvin Milletvekilimiz, Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız Dr. İsrafil Kışla ve Artvin milletvekilimiz Erkan Balta beyin Nacviya (Fıstıklı) köy güzergahı üzerinde proje çalışmalarını başlatmıştır. Hatta proje ihalesinin  de yapıldığını biliyoruz. 
Şimdi, Biz Artvinliler olarak; Ulaşımda ülkemizde devrim niteliğinde yatırımlar yapan ,ülkemizi her alanda  imar ve inşa eden cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Hükümetimizden , Cumhur İttifakı Ortağı MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli Bey’den , Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’dan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hemşerimiz Dr. İsrafil Kışla’ dan, Artvin Valimiz Yılmaz Doruk’tan, Artvin Milletvekilimiz Erkan Balta’dan, AK Parti İl Başkanımız Fatih Tahtalı’dan, MHP İl Başkanımız Serdar Kılınç’ tan Artvin’in alternatif yol projesini acilen gündemlerine alarak hayata geçirmelerini talep ediyoruz.

Yüksel KANTAR / ARTVIN

Yorumlar (0)
20°
parçalı az bulutlu