banner2

banner10

banner1

banner11

Milliyetçi Hareket Partisi Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç' tan Artvin'in Kurtuluşunun 101. Yıl Dönümü Mesajı

KAHRAMANLIK DESTANIMIZ!..

ÖZEL HABER 07.03.2022, 13:15
46
Milliyetçi Hareket Partisi Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç' tan Artvin'in Kurtuluşunun 101. Yıl Dönümü Mesajı

KAHRAMANLIK DESTANIMIZ!..

Artvin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve heyecanı yaşını yaşıyoruz.

Kadim Türk tarihteki kahramanlık destanlarından biri de bundan tam 101 yıl önce 7 Mart’ta Artvin'de yazıldı.

Ülkemizi ve şehrimizi düşmanlardan temizleyerek bizlere emanet eden kahraman ecdadımızı rahmetle, minnetle ve hayırla yad ederken, Artvinli vatandaşlarımızın kurtuluş bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Hürriyeti ve bağımsızlığını bin bir fedakarlık örneği göstererek kazanan aziz milletimiz, bu uğurda canını hiçe saymış ve İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ifadesiyle, “Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı” anlayışı ile dillere destan bir kahramanlık örneği göstermiştir.

Milletimizin bağımsızlığa olan tutkusu ve bağlılığı, yurdun dört bir yanında olduğu gibi, bundan tam 101 yıl önce 7 Mart 1921'de Serhat kentimiz Artvin'imizde de tezahür etmiştir.

Gövdesini düşmana siper edip, bu cennet vatanı bizlere hediye eden kahraman şehitlerimizin, gazilerimizin, bağrına taş basmış gözü yaşlı analarımızın torunları olan bizler, kahraman ecdadımızın emanetlerine sıkı sıkıya bağlanıp vatanımızın birlik ve bütünlüğünü korumalıyız.

Hiç şüphesiz ki yarınlara umutla bakarken, daha refah bir Türkiye, daha gelişmiş bir Artvin için mücadelemizi vereceğiz. Tarihimizi asla unutmamalı ve milletimiz, memleketimiz için büyük kahramanlıklar sergileyen aziz şehitlerimizi her zaman minnetle yad etmeliyiz.

Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyor, Artvin'de ve il dışında bulunan tüm Artvinli hemşerilerimizin kurtuluş gününü kutluyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi

Artvin İl Başkanı

Serdar KILINÇ

Yorumlar (0)
kapalı