banner2

banner10

banner1

banner11

İstiklâl Marşımızın Kabulünün 101. Yılı Kutlandı!

Artvin’de, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Programı gerçekleştirildi.

ÖZEL HABER 12.03.2022, 16:26
60
İstiklâl Marşımızın Kabulünün 101. Yılı Kutlandı!

Artvin’de, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Programı gerçekleştirildi.

12.03.2022 Cumartesi günü saat 10.00’da Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde 12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy’u anma programı düzenlendi.

Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü Sosyal Bilimler Lisesi tarafından Ali Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen tören Saygı duruşu ve İstiklâl Marşının okunması ile başladı. Tören, “İstiklâl Marşı’na Uzanan Yol” video gösterisi, Mehmet Âkif’ in edebi ve fikri yönü, ”Zulmü Alkışlayamam” ve “Bülbül” şiirlerinin okunması ardında da İstiklâl Marşı’nın Kabulü konulu piyesin sahnelenmesi ile devam etti.

Törende, Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğünce il genelinde İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kapsamında düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilmesi ile program sona erdi.

Törene Vali Vekili Onur Özaydın, Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Burak Onay, İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Mustafa Kılınç, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, İl Protokolü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yorumlar (0)
13°
kapalı