banner2

banner10

banner1

banner11

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla'dan Artvin'in Kurtuluşunun 101. Yıl Dönümü Mesajı

7 MART ARTVİN'İN KURTULUŞU

ÖZEL HABER 07.03.2022, 13:10
54
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla'dan Artvin'in Kurtuluşunun 101. Yıl Dönümü Mesajı

7 MART ARTVİN'İN KURTULUŞU

Bayrağına sevdalı, vatanına ve devletine sadakatle bağlı aziz hemşerilerimi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.

İstiklal Mücadelesini yüreğine nakşederek, Artvin hattını savunmanın, vatan sathını savunmak olduğu bilinci ile vatanın her karış toprağı kanıyla ıslatmadıkça terk etmemeye azmeden istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, başta Gazi Mustafa Kemal Paşa, Kazım Karabekir paşa ve HALİT paşa olmak üzere bütün kahramanları şükranla ve minnetle yad ediyorum.

İstiklal mücadelesine dair tüm zorluğa ve şehirlerimizi işgal eden devletlerle mücadelede tüm yokluğa rağmen, kalbindeki vatan ve bayrak sevdasıyla cenge tutuşan ecdadımız "bayrakları bayrak bayrak yapan üstündeki kandır, vatan uğrunda ölen varsa vatandır." düsturuyla düşman işgaline karşı bir kahramanlık mücadelesi vererek vatan uğruna canını, ay yıldız uğruna da kanını feda etmiştir.

Değerli hemşerilerim:

İstiklal mücadelesi maddi yokluğa rağmen inancın ve azmin zaferi olmuştur.

Vatan topraklarını işgal ederek, devletimizin ve milletimizin geçmişine ve geleceğine pranga vurup, özgürlüğünü elinden alama çılgınlara karşı ecdadımız; Artvinimizin sarp yamaçlarını ve dağlarını kükremiş sel gibi aşarak, şanlı gökyüzünün derinliklerine destansı bir mücadeleyi altın harflerle yazmışlardır.

Değerli hemşerilerim;

Ecdadımızdan bizlere sadece vatan toprakları miras kalmamıştır.

Biz biliyoruz ki; her bir vatan evladı aynı zamanda atasından kalan serhat boylarında büyük bir medeni miras olan vatan aşkını ve bayrak sevdasını da kuşanmıştır ve bu sevda zinciri maziden atiye halka halka yayılacaktır.

Düşman işgali her ne kadar geçmişte kalmış ve yaşanmış olsa da güçlü devletlerin , güçsüz gördüğü ülkeleri işgal emelini ve işgal planlarını günümüzde de görüyoruz.

Bu gün güçlü olanın haksız ve hukuksuz bir şekilde neler yapabildiğini , dünyanın çaresizlik içerisinde olup bitenleri nasıl seyrettiğini ,ibretli bir şekilde Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde görüyoruz.

Vatanımızın, milletimizin ve devletimizin yarınlarına daha güvenle bakabilmesini ,özgürlük ,bağımsızlık ve ülke bütünlüğümüzü daha güvenle koruyabilmemiz için dünden daha güçlü olmak zorundayız . Yirmi yıldır savunma sanayide yaptıklarımızın , dışa bağımlılığımızın yüzde 85 lerden , yüzde 15 lere düşürmenin ne kadar önemli olduğu daha iyi anlaşılmıştır.

İşte bu nedenle en karanlık zifiri gecelerde bile ışık ışık dalgalanan, yarınlarımızı ve yollarımızı aydınlatan bayrağımızın ecdadımız tarafından canları ve kanlarıyla yazılmış destansı kahramanlık mücadelesini yeni neslimize, gençlerimize ve geleceğimize aktarmak o şehitlerin torunları olarak bizim en önemli vazifemizdir.

Şunu da unutmamak gerekir ki , yirmi birinci yüz yılda, artık işgaller sadece tankla, topla, tüfekle olmuyor, Emperyalizm, artık silahlı ordularını göndermeden sanal askerleriyle küresel medya araçları üzerinden benliğimize ve bendimize karşı da amansız bir kuşatma ile saldırmak için hep teyakkuz halinde fırsat kolluyor.

Bu nedenle emin adımlarla geleceğe doğru yürürken geçmişimiz ile geleceğimiz arasındaki bağı canlı tutmak , milli ve manevi değerlerimizi korumak büyük bir önem arzetmektedir.

Büyüklerimizle, yaşlılarımızla aramızda saygı bağını koparmadan, gelecek nesillerimizle sevgi ağını kurarak mutlu ve huzurlu bir toplumsal yaşamı örflerimizle, adetlerimizle, geleneklerimizle, göreneklerimizle yaşamalı ve yaşatmalıyız.

Çünkü biliyoruz ve inanıyoruz ki; milli kimliği ve milli benliği aşınmamış toplumlar her türlü zorluğu aşarlar…

Köklerimizden gelen azimle göklerde olan istikbal idealini kuşanarak milli ve yerli savunma sanayi ve ağır sanayi başta olmak üzere yaptığımız “ataklar” ve açılımlarla al bayrağımızı selamlayan nice “İhalar,sihalar ve akıncılara” imza attıkça gelecek hedeflerimize her gün daha fazla yaklaşmış olacağız.

Bayrağımızın dalgalandığı yerde korku ve keder duymadan, onun gölgesinde ve ona sevdalı gönüllerde yer edinmek için ay yıldızımızı her daim başımızın üstünde taşımaya azimli ve kararlıyız.

İstiklâlimizi ve Ülkemizi muhafaza ve müdafaa bilinciyle gece gündüz demeden çalışıyor ve ortaya koyduğumuz her biri eser niteliğindeki projelerle milletimize hizmet yolundan sapmadan emin adımlarla geleceğe birlikte yürüyoruz.

Mevcudiyetimizin ve istikbalimizin yegâne temelinin ve en kıymetli hazinesinin milletimiz olduğunu biliyoruz. Bu nedenle devlet yaşatabilmek için , milleti yaşatmanın bilinciyle , insanımızı muasır medeniyetler seviyesinde yaşatmak için çalışıyoruz.

Devletimizi ve milletimizi bu hedeflerinden saptırmak ve mahrum bırakmak için dahili ve harici bedhahların dün olduğu gibi bugün de olacağını yarınlarda da olabileceğini biliyoruz.

Allah bir daha bu millete İstiklal marşı yazdırmasın..!

Biliyorum ve yürekten inanıyorum ki, bayrağına, vatanına, milletine ve devletine sevdalı istiklal kahramanlarımızın bıraktığı milli ve manevi mirasa sahip çıktıkça ve onu zırh gibi kuşandıkça, Türkiyemiz çok daha aydınlık yarınlara, çok daha müreffeh bir geleceğe emin adamlarla ilerleyecektir.

Dr.İsrafil KIŞLA

24.25. ve 26. Dönem Artvin Milletvekili

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı

Yorumlar (0)
13°
kapalı