banner2

banner10

banner1

banner11

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt'tan Artvin'in Kurtuluşunun 101. Yıl Dönümü Mesajı

101. KURTULUŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN!

ÖZEL HABER 07.03.2022, 13:16
34
Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt'tan Artvin'in Kurtuluşunun 101. Yıl Dönümü Mesajı

101. KURTULUŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN!

Zengin ve köklü uygarlıklara ev sahipliği yapmış bir serhat şehri olan Artvin, aynı zamanda kardeşliğin, birliğin, dayanışmanın ve cumhuriyetin şehridir.

Güzel şehrimizin, düşman işgalinden kurtarılışının 101. yılını kutlamanın gururu ve onurunu yaşıyoruz.

Bundan tam bir asır önce, kendisini esaret altına alıp mahkûm etmek isteyen düşmana karşı başlatılan kurtuluş mücadelesi, vatanperver atalarımızın üstün cesaret ve fedakârlıklarıyla kazanılmış, büyük mücadeleler neticesinde ilimiz, vatan topraklarına katılmıştır.

Bizler geçmişteki bu kahramanların torunları olarak, her şartta Artvin’i yaşatmak- korumak azim ve kararlılığında olacağız. Nice büyük zaferlerle dolu şanlı tarihimizin, bizlerin omuzlarına yüklediği bu ağır yükü, büyük bir kıvançla her zaman ve her yerde taşıyacağız.

İlimiz iş dünyasının temsilcileri olarak, Ulu Önder Atatürk’ün “Tüccar, milletin emek ve üretiminin kıymetlendirilmesi için eline ve zekâsına güvenilen ve bu güvene layık olduğunu göstermesi gereken kişidir.” sözünü ilke edinip, yılmadan çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, güzel vatanımızı bizlere armağan eden kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yâd ediyor, ebediyete intikal etmiş tüm şehit ve gazilerimize Tanrı’dan rahmet diliyorum.

101. Kurtuluş Günümüz Kutlu Olsun…

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı

Seçkin KURT

Yorumlar (0)
12°
açık