03.08.2022, 16:09

ORMANLARIMIZI KORUYAN ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ATILAN ASILSIZ İFTİRALARIN ASLI POLİTİKTİR

Son günlerde bazı gruplar sistematik olarak Artvin’de ,  “Ormanlarımız talan ediliyor” , “orman kıyımı yapılıyor” , “ ormanlarımız  sermayeye peşkeş çekiliyor”  saçma sapan iddaları ile milletimizin kafası karıştırılıyor. Özellikle şunu ifade etmemiz gerekir ki Türkiye'mizde ve ormanlarınızın yoğun olduğu Artvin ilimizde orman kıyımı , peşkeş çekilmesi  ve talan edilmesi asla mümkün olmaz olamaz. Çünkü Orman kanunu ormanı korumasını herşeyin önünde ve üstünde tutar.

Şu bir gerçek ki  komşumuz Gürsistan üzerinden  Artvin ormanlarımıza zarar veren böceklerin geldiği ve belli bölgelerde yoğun olarak ormanlarımıza  büyük zarar verdiği bir gerçeği var . Artvin Orman Bölge Müdürlüğü müz de ormanlarımıza zarar veren böceklerle mücadele de  can siparhane mücadele veriyor. Oksijen kaynağımız ormanlarımızı korumak için haşare ile mücadelede öncelikle böcekli ağaçlar tesbit edilip damgalanıp sonra diğer sağlıklı ağaçlara ve ormanlara çıçramamaması için kesilir. Bunu her akıllı kişi bilir. 
Olay bu kadar basit. Ancak gerçek olmayan , bilgiden eksik  ve sırf siyaset yapma amaçlı yapılan yorum ve değerlendirmeler algı amaçlı olduğu aşikardır. Yalan ve dezenformasyonla orman Bölge müdürlüğünü zan altında bırakarak hükümeti yıpratmak hedeflenmektedir. 

Terör örgütünün ülke genelinde mütemadiyen ormanları yaktığı delillerle ortada iken  ve yangınla mücadele de Orman Bakanlığımızın ve Artvin Orman Bölge Müdürlüğünün başarılı çalışmaları  ortada iken bu tarz iftiraların  kimin ekmeğine yağ sürdüğü de açık ve nettir.  Bu hiç de ahlaki ve insani değil. Amacı  ormanlarımızı korumak ve kollamak olan Orman teşkilatımızı yıpratmaya kimsenin Hakkı yoktur ve Orman teşkilatına  haksızlıktır.
Yüksel Kantar

20°
açık