banner2

banner10

banner1

banner11

MURGUL ORTAOKULU TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Artvin'in Murgul ilçesi Murgul Ortaokulu TÜBİTAK 4006 Koordinatör Öğretmeni Semra Özkul rehberliğinde öğrenciler tarafından hazırlanan projelerden oluşan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı; Murgul Kaymakamı Alay Yazıcı, Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş, Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Murgul İlçe Protokolü, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Ar- Ge personeli, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla 29.12.2021 Çarşamba günü saat 10.00'da açıldı.

MURGUL 29.12.2021, 14:45
43
MURGUL ORTAOKULU TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Öğrencilerinin hazırladığı 14 özgün proje, öğrencilerin sunumlarıyla katılımcılar tarafından takip edildi.

Bilim fuarı açılışında konuşan Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar “Artvin, bir eğitim kenti. İyi eğitim almak ve bu eğitim sonucunda meslek sahibi olmak çocuklarımız için en önemli seçenek.

Bu bilinçle biz, Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak bütün çocuklarımızın tüm yeteneklerini geliştirmelerini, kendilerini gerçekleştirmelerini ve onları meslek sahibi yapmayı amaçlıyoruz.

Bu amacımıza giden yolda; TÜBİTAK, Ulusal Ajans, DOKA ve diğer proje ajansları bizim için önemli kaynaklar ve eğitsel amaçlarımıza ulaşmamızda hizmet ediyorlar. Ayrıca çocuklarımızın ortaya bir ürün koyarak bu benim eserim demenin keyfini yaşamalarına da olanak sağlıyorlar.” dedi.

Bilim fuarı için hazırladıkları projelerden dolayı öğrencileri tebrik eden Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, öğrencilere rehberlik eden öğretmenler ve Murgul Ortaokulu idarecilerine de teşekkür etti.

Yorumlar (0)