Vali Doruk, Heyelanın Yaşandığı Olay Yerine Gitti 

Heyelanda bir kişi hayatını kaybetti. İki kişi yaralandı. Yaralıların hayati tehlikeleri yok. Dört TIR’da hasar oluştu. 

HOPA 01.07.2022, 12:00
11
Vali Doruk, Heyelanın Yaşandığı Olay Yerine Gitti 

Heyelanda bir kişi hayatını kaybetti. İki kişi yaralandı. Yaralıların hayati tehlikeleri yok. Dört TIR’da hasar oluştu. 


Yol geçici olarak trafiğe kapatıldı. Yolun açılması için ilgili ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, bu sabah saat 07.45 sıralarında, Hopa-Kemalpaşa sahil yolunda meydana gelen heyelanla ilgili incelemelerde bulunmak üzere olay yerine gitti.

Dev kaya parçalarının yola düşmesi ile meydana gelen korkunç heyelanda; bir kişi hayatını kaybetti, iki kişi yaralandı, ikisi tamamen ikisi kısmen olmak üzere toplamda dört TIR’da hasar meydana geldi.

Vali Doruk: “Devlet olarak tüm imkanlarımızla buradayız.”

Kısa sürede bölgeye ulaşarak yetkililerden bilgi alan Doruk, sabahın erken saatlerinde meydana gelen olaya AFAD koordinesindeki ilgili tüm birimlerin anlık müdahalede bulunduğunu belirterek şunları söyledi: “Yapılan ilk tespitlere göre yaşanan bu üzücü olayda Azerbaycan vatandaşı 1 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin ise yaralandığı anlaşılmıştır. Yaralılarımıza gerekli müdahale yapılmıştır hayati tehlikeleri yoktur. 2 si tamamen 2 si kısmen olmak üzere toplamda 4 TIR’da hasar oluşmuştur. 


Güvenlik açısından geçici olarak trafiğe kapatılan yolun açılması için ilgili ekiplerimizin çalışmaları devam etmektedir. Yol açılıncaya kadar bölgede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tedbirler alınmaktadır. Devlet olarak tüm imkanlarımızla buradayız. Yaralılarımıza acil şifalar, vefat eden kardeşimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.” dedi.

Yorumlar (0)
20°
açık