Tarla Günü Etkinliği Düzenlendi

Uygulanacak projenin fındık üretimini daha da yüksek seviyelere çıkaracağı vurgulandı.

HOPA 07.07.2022, 13:33
31
Tarla Günü Etkinliği Düzenlendi

Uygulanacak projenin fındık üretimini daha da yüksek seviyelere çıkaracağı vurgulandı.


Hopa İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün koordinatörlüğünde Giresun Fındık Araştırma Enstitüsü işbirliği ile 2022 - 2023 yıllarında yürütülecek olan "Tek Gövdeli Yüksek Verimli Fındık Bahçesi Yayım Projesi" kapsamında Tarla Günü Etkinliği düzenlendi.

Sugören Mahallesi'nde düzenlenen tarla günü; İl Müdürü Neşat Ulutaş ve Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü'nün konuşmalarıyla başladı. 

Sugören Mahallesi üreticilerinden olan Hasan Berber'in 1 dönümlük arazisine tesis edilen ''Tek Gövdeli Yüksek Verimli Örnek Fındık Bahçesi'' gezilerek fındığın ülkede ve ilde önem arz ettiği, uygulanacak projenin fındık üretimini daha da yüksek seviyelere çıkaracağı vurgulandı.

‘Tek Gövdeli Dikim Sistemi’ modeli ile alakalı bilgilendirme yapılırken bahçelerde bulunan fındık ağaçları üzerinde inceleme yapıldı. Yüksek ve Kaliteli Verim, budama ve hastalık konuları hakkında değerlendirme yapıldı.

Etkinliğe; Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Artvin İl Tarım Orman Müdürü Neşat Ulutaş, Hopa İlçe Tarım ve Orman Müdür Metin Algür, Hopa AK Parti İlçe Başkanı İsmail Uzun, AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Hüsnü Çakır, Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek, Hopa TSO Başkan Yardımcısı Şükrü Aydemir katılım sağladı.

Yorumlar (0)
29°
açık