HOPA İLÇESİNDE TAŞKIN KONTROL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

HOPA 05.07.2023, 17:01
51
HOPA İLÇESİNDE TAŞKIN KONTROL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

Bölge Müdürlüğü sorumluluk sahası olan Artvin İlinde son yıllarda yağışların düzensiz ve dengesiz olması nedeniyle taşkın kontrolüne yönelik çalışmalar önem arz etmektedir.

Bu bağlamda Artvin İli Hopa İlçesi Orta Hopa Deresinin Üst ve Alt Havzaları işi kapsamında Sundura Deresinde, Balıklı Köyünde ve Hendek Köyünde birer adet tersip bendi çalışmasının tamamlandığını açıklayan DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, ’Hendek Köyündeki 200 metre taşkın kontrol duvar imalatı devam etmektedir. Projenin tamamlanması ile 1 ilçe, 1 mahalle ve 450 dekar tarım arazisi taşkınlardan korunmuş olacaktır. İşin fiziksel gerçekleşmesi % 90 seviyesindedir. Dedi.

Yorumlar (0)
14°
kapalı