18. Hopa Kültür Sanat ve Deniz Festivali Açılışı Yapıldı

Festivalin açılış konuşması Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi tarafından gerçekleştirdi.

HOPA 21.07.2022, 14:52 21.07.2022, 15:04
12
18. Hopa Kültür Sanat ve Deniz Festivali Açılışı Yapıldı

Festivalin açılış konuşması Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi tarafından gerçekleştirdi.

Başkan Ekmekçi’nin konuşmasının ardından saygı duruşu, istiklal marşının okunması ve folklor gösterisi ile 18. Hopa Kültür Sanat ve Deniz Festivali açılışı yapıldı.

Açılışa katılan Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, 5 gün sürecek olan festivalin vatandaşların gönüllerince eğlenebileceği bir festival olmasını diledi.

18. Hopa Kültür Sanat ve Deniz Festivali etkinlikleri kapsamında; Atmaca kültürünün tanıtımı (atmacanın göç yolları beslenmesi ve eğitimi), kültürel tanıtım sergisi (eski yöresel araç gereçlerin tanıtımı, kullanımı), Hopa fotoğraf sergisi (geçmişten günümüze), yöresel el sanatları sergisi, Coğrafi işareti alınmış ürünlerin tadımı (Laz Böreği, Hamsili Ekmek) yapıldı.

Açılışa; Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, İlçe Başsavcımız Adem Çalış, Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Cumhuriyet Halk Partisi Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, Borçka İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz, Hopa Protokolü ve Hopa halkı katılım sağladı.

Yorumlar (0)
20°
parçalı az bulutlu