banner2

banner10

banner1

banner11

Rize Artvin Havalimanı Daimi Hava Hudut Kapısı Olarak Belirlendi

Resmî Gazetede yayımlanan, Cumhurbaşkanı Kararına göre Rize Artvin Havalimanı uluslararası giriş ve çıkışlara açık daimi hava hudut kapısı’ olarak belirlendi.

GÜNDEM 12.05.2022, 17:30 12.05.2022, 17:35
43
Rize Artvin Havalimanı Daimi Hava Hudut Kapısı Olarak Belirlendi

14 Mayıs 2022 Cumartesi günü saat 14.00’de açılışı gerçekleştirildikten sonra yılda 3 milyon yolcuya hizmet verecek olan, Ordu-Giresun Havalimanı’nın ardından Türkiye’nin deniz üzerine dolgu yapılarak inşa ettiği 2’nci, dünyanın ise 5’inci havalimanı: Rize Artvin Havalimanı için yeni karar alındı.

Resmî Gazetede yayımlanan, Cumhurbaşkanı Kararına göre Rize Artvin Havalimanı uluslararası giriş ve çıkışlara açık daimi hava hudut kapısı’ olarak belirlendi.


“Yurt dışından aktarmasız direkt uçuşlar gerçekleşecek!”

Konu hakkında sosyal medya hesabından paylaşım yaparak vatandaşlara müjde veren AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta, “Rize-Artvin havalimanımız, Cumhurbaşkanımızın tarafından daimi hava hudut kapısı olarak belirlendi.

Havalimanının hudut kapısı olarak belirlenmesi ile yurt dışından aktarmasız direkt uçuşlar gerçekleşecek.

Bölgemiz turizm ve ticaretini doğrudan etkileyecek olan bu kararı için Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyor. Bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
kapalı