banner2

banner10

banner1

banner11

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı Yayınladı

GÜNDEM 19.05.2022, 15:42
15
Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı Yayınladı

19 Mayıs 1919 kurtuluş mücadelesinin başlatıldığı tarihtir. Mütareke İstanbul’undan 16 Mayıs 1919’da ayrılan Mustafa Kemal Paşa, 103 yıl önce, 19 Mayıs 1919 günü Samsun’da Anadolu’ya ayak basmış, ülkenin ve milletin içinde bulunduğu bütün olumsuzluklara rağmen “Ya İstiklâl, Ya Ölüm!” diyerek Türk milletinin mücadele ve bağımsızlık iradesini ortaya koymuştur.

19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan Millî Mücadele tüm ülkeye yayılarak milletimizin azim ve kararlılığı doğrultusunda vatanımızın işgalden kurtarılmasını sağlanmıştır. Bu mücadele, milletimizin topyekûn bağımsızlık mücadelesinin başlangıcı olmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gençliğe her zaman büyük önem vermiştir. Geleceğin güçlü Türkiye’sinin vatan ve millet sevgisine sahip donanımlı, çalışkan ve üretken gençlerle mümkün olabileceğini ifade eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gençliğe hitabesinde Türk gençliğinin birinci vazifesinin Türkiye Cumhuriyeti’nin istiklali ve istikbalini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek olduğunun önemine işaret etmiştir.

Bu duygular içinde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını olmak üzere vatan uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, aziz milletimizin ve genç kardeşlerimin “Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”nı içtenlikle kutluyorum.

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü

Prof. Dr. Mustafa Sıtkı BİLGİN

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu