banner2

banner10

banner1

banner11

Ödül Töreni Düzenlendi

TÜBİTAK Bilim Teşvik Ödülü kazanan, Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Seydi Ahmet Satıcı İçin Ödül Töreni düzenlendi.

GENEL 08.02.2022, 14:25
41
Ödül Töreni Düzenlendi

TÜBİTAK Bilim Teşvik Ödülü kazanan, Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Seydi Ahmet Satıcı İçin Ödül Töreni düzenlendi.

4 Şubat 2022 Cuma günü Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin başkanlığında basın mensuplarının katılımı ile gerçekleştirilen programda Bilgin, TÜBİTAK Teşvik Ödülünü kazanan Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi PDR Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seydi Ahmet Satıcı’ya akademik çalışmaları ve başarılarından dolayı Üniversite adına ödül ve plaketini takdim etti.

Satıcı, köklü bir geçmişe sahip olan TÜBİTAK Bilim Teşvik Ödülünü Artvin Çoruh Üniversitesi adına kazanmanın kendisi için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı olduğunu söyledi. Ardından, “TÜBİTAK Bilim Teşvik Ödülleri Sosyal Bilimlerde, Fen Bilimlerinde, Mühendislik ve Sağlık Bilimlerinde 40 yaşını geçmemiş bilim insanlarına uluslararası nitelikteki çalışmaları baz alınarak verilmektedir.

Bu ödüllerin verilmesinde münferit bir projeden ziyade bilim insanlarının o zamana kadar yapmış oldukları akademik çalışmalar kıstas alınmaktadır. Özellikle uluslararası alanda gerçekleştirilen çalışmalar ve bilimsel yayınlar bu ödülün kazanılması yönünde en önemli ölçüt olarak kabul edilmektedir.

Kendi çalışmalarım hakkında kısaca bilgi vermem gerekirse bu çalışmaları; “Ölçme araçlarının Türkçeye uyarlanması”, “Psikoloji araştırmaları”, “Eğitim araştırmaları” ve son olarak “Covid-19 Salgının toplumsal ruh sağlığı üzerine etkilerini temel alan araştırmalar” olarak dört kategoride toplamak mümkündür. Akademik kariyerim boyunca 50’nin üzerinde özellikle uluslararası indekslerde bilimsel yayınlar gerçekleştirdim ve bu yayınlara farklı çalışmalar tarafından 2700’ün üzerinde atıf yapıldı. Bu minvalde şahsımı ödüle aday gösterdiği için Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin hocamıza ayrıca şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
kapalı