23.09.2021, 15:18

Erdoğan’ın BM Konuşması Küresel Güç İlanıdır

Erdoğan’ın BM Konuşması Küresel Güç İlanıdır

Varlığım Kudreti Elinde Olan Yüce ALLAH’A Hamd Olsun, Yeniden Yazmak Nasip Oldu.

Bu ülkede yaşamaktan inanılmaz derece memnunum. Dünya üzerinde bu kadar temiz, kültürüne bağlı ve vicdan sahibi başka bir toplum var mı? diye düşünüyorum. Ancak gördüğüm kadarıyla yok. Tarihi boyunca hiçbir zaman putta tapmamış, her daim tek Tanrı inancı ile kültürünü ve dahi medeniyetini oluşturmuş, en kadim millettin mensubu olmaktan gurur duyuyorum. Öyle ki İlah-i Kelimetullah uğruna, bir gün rahat yüzü görmeden at sırtında mücadele eden ecdadın torunları olarak bize de rahat yüzü yok. Biz de kadim tarihimizden yüklendiğimiz misyonu sonraki nesillere aktarmalıyız. İki yüz yıl sonra bileklerimize vurulan prangalar kırılırken, fitne, fesatta kurban gitmemek için gerçekleri görmeliyiz. Varsın bizim yazımı okuyanlar bize “Yandaş” desin, hiç umurumda değil. Bizim için ülkenin geleceği önemli gerisi boştur. Biz Devlet Bahçeli gibi bütün dünya nimetlerini vatanın selameti için bırakmayı göze alan insanlarız. Zaten maddi olarak da hamd olsun rahat görmedik. Olmayan şeyin eksiliğiyle kimse korkutulamaz. Ancak vatanın olmamasından daha vahim bir şey yoktur. Bunu da artık görmek gerekiyor. Etrafımıza bir bakın, biz Avrupa’nın göbeğinde yaşamıyoruz. Eğer bir olmasak sınırlarımız dışında yanan ateş bizim ülkemize de sıçrar. Tıpkı Arap Baharında sıçradığı gibi… Aynı soydan ve aynı milletten oluşan ülkeler nasıl da bir çırpıda param parça oldu.

Okumasını inanılmaz severim hemen hemen her sabah saat 6’da kalkıp haberleri olan biteni gözden geçiririm. Sonrasında önceki gün yazılan köşe yazıları ve makaleleri okurum. Gelinen noktada görüyorum ki Türkiye en zor dönemecini dönmektedir. Hele Hele Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda yaptığı konuşma resmen bir ültimatom değerindedir. Bugüne kadar hiçbir Müslüman Ülke lideri Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda böyle bir konuşma yapmamıştır, yapamamıştır. Kendilerini gelişmiş diye adleden ülkelerin liderleri ve temsilcilerin gözlerinin içine bakarak Türk Milletinin eski gücüne kavuştuğunu ve dahi bir İmparatorluk bakiyesi olarak kendi kadim topraklarındaki milletlerle birlikte eski gücüne ulaşacağını dahi ulaştığını ilan etmiştir.

Bugün Erdoğan düşmanlığını bir kenara bırakalım. Ön yargılarımızı masanın üzerine koyalım. Açıp Cumhurbaşkanımızın BM Genel Kurulunda yaptığı konuşmayı dinleyelim. Sağcı, solcu, ocu bunu ne olursak olalım. Söylediklerinin neredeyse tamamının altına imzamızı atarız. Arkadaşlar dünya artık bir var oluş mücadelesi içerisindedir. Siz zannediyor musunuz ki? Bu virüsler, salgınlar savaşlar son bulacak, bilakis daha fazla devam edecek. Hatta son gelen gençlere neden “Z kuşağı” diyorlar biliyor musunuz? Anlatayım “Son biyolojik insan” evet yanlış okumadınız. Artık imansız ve vicdansız insan toplulukları biyolojik insanların sonunu getirmek istiyor. Yakında çıkacak salgınlar ve hastalıklar sonucunda insanlara çip takacaklar. Zaten başladılar bu uygulamaya da bir çok ülkede insanlara kendi rızalarıyla çip takıyorlar. Yapan organlar da yapılmaya başladı. Birkaç ay içerisinde ilk yapay böbrek insanlara takılacak. Bu durumun ardı arkası gelmeyecek ve 2050 yılı sonuna kadar genom insanlar, yani genetiğiyle oynanmış insan nesli ortaya çıkacak. Bunun yanında da filmlerdeki gibi Robot insanlar ortaya çıkacak.

Yukarıda yazdıklarımın hepsi size hayal ya da bilim kurgu gibi geliyor biliyorum ancak üst akıl bunu istiyor ve bu doğrultu da adımlar atıyor. Bunları görmek için de sadece dışarıya bakmak yeterlidir. İnancını kaybetmiş insanlar sonsuz hayatı bulmak için insan üstü bir çaba sarf ediyor. Biz Müslümanlar olarak artık dünya üzerindeki var oluş mücadelesini başlattık. Belki de yüce Kitabımız Kur’an da geçen Yecüc ve Mecüc gelişen teknoloji sonrasında yıkılan ahlaki settin arkasından gelecek olan robot insanlardır. Kim bilir…

İşin özeti beyler artık laiklik, dincilik, solculuk ya da sağcılık kavramlarını bir kenara bırakıp güçlü Türkiye için mücadele etmeliyiz. Yalandan suni gündemlerle kan emici batının türlü türlü oyunlar yıkamadığı liderimize zarar vermeye çalışmayalım. Arkadaşlar artık dünya üzerinde hiçbir toplum rahatta değil. Görünmez bir virüs ülkeleri ne hale getirdi. Görmüyor musunuz? Tramp gibi ulusalcı devlet adamlarını dahi alt üst etti bu salgınlar. Çünkü hazırlanmış planın uygulamasıydı.

Gelinen noktada küresel güçler ve içimizdeki ortakları Erdoğan’ı devirmek için yeni bir planı uygulamaya sokmakta “Erdoğan Hasta” yeni oyun bu. Erdoğan Hasta ancak beyler yakın bir zamanda hemen hemen her platformda Erdoğan hasta diye açıklamalarda bulunacaklar. Seçim yaklaştıkça iftira ve karalama kampanyaları artacak. Göreceksiniz belki de tarihte hiçbir zaman karşılaşmayacağımız bir seçim olacak. Eğer Erdoğan’ı bu kez yıkamazlarsa Türkiye Süper Güç olacak. Bunu bildikleri için var güçleriyle son hamlelerini yapacaklar. Erdoğan’ın BM konuşması ise Süper Güç olmanın ilanıdır. Şimdiye Kadar hiçbir Türk Lideri BM’De böyle bir konuşma yapmamıştır. Balkanlardan, Kafkaslardan ya da Arakan’dan ve ya Doğu Turkistan’dan bahis etmemiştir.

Son olarak AK Parti teşkilatlarına da bir şeyler söylemek istiyorum. Durum çok ciddi Erdoğan gece gündüz uyumadan mücadele ederken, onun hızına yetişmek gerekir. Tutarı olmayan meselelerle milletin gündemini yoranlara pirim vermemek gerekir. Türk siyasetinde hemen hemen her dönem olan ve olmaya da devam eden kulaktan duyma, saçma sapan dedikodulara da ön ayak olmamalıyız. Evin içi sağlam oldu mu dışardan kimse evi yıkamaz.

Yine belirtmek isterim ki “Toplum olarak kendi bireysel menfaatimizi en azıdan bir müddet rafa kaldırıp vatan ve millet menfaati için çalışmalıyız.” Yoksa durum çok fena olacak…

Sıddık Dalkılıç

Artvin Medya Genel Yayın Yönetmeni

10°
kapalı