banner2

banner10

banner1

banner11

YOLLARIN HALİNİ GÖRMEZDEN Mİ GELMELİYDİK?

Geçtiğimiz günlerde gazetemiz tarafından yolların sadece ama sadece bir kısmının videosu çekilerek yapılan haber belli kesimlerden eleştiriler almakla beraber birçok vatandaşın da takdirini topladı. Çünkü Artvin'de hepimiz yaşıyoruz.

ARTVİN 07.01.2022, 13:45
25
YOLLARIN HALİNİ GÖRMEZDEN Mİ GELMELİYDİK?

Uzun süredir yaşanan bu sorunlara ilimizde yerelde gazetecilik yapan birkaç kişi hariç diğer meslektaşlarımızdan maalesef ses çıkmadı. Öyle görünüyor ki haberimiz ilgililerin dikkatlerini çekti ve ardı ardına hem CHP Merkez İlçe Başkanlığından hem de Belediye Başkanından yapılan çalışmalar ile ilgili benzer açıklamalar geldi.

Belediye Başkanı açıklamasında bir daha seçilme kaygısı taşımadığını yapılan hizmetlerin Artvin’in geleceği için önemli olduğu vurgusunda bulundu. Bu açıklamalar elbette önemlidir. Artvin hepimizin ortak paydası ancak daha önceki haberimizde de belirttiğimiz üzere yapılan plansız çalışmalar vatandaşı mağdur ediyor. Belediye Başkanlığın facebook sayfası su kesintisi ilanları ile dolu. Yaklaşık bir yıldır perişan halde olan yolların hallerini haber yapmak ise sayın belediye başkanının açıklamasına göre kıskançlık, siyasi hırs veya birilerinin seçim başarısızlığının giderilme çabası.

Açıklamaya bakılırsa bizim Artvin Medya olarak yaptığımız tam anlamıyla kara ve kirli bir propaganda. Haksızlık ve hazımsızlık. Aynı açıklamaya göre anlaşılıyor ki yollardaki durum oldukça geçici. Yaklaşık olarak 12 aylık bir geçici durum! Benzer şekilde 34 ay önce doğalgaz olmayan şehre doğalgazı iktidar partisinin görevde olduğu merkezi hükümet getirmiş olmasına rağmen doğalgazın şehir içi dağıtımının yapıldığı zamanına denk gelen sürede yerelde yönetimde olmanın avantajı ile de Doğalgazı da Cumhuriyet Halk Partisi getirdi deniliyor. Burada ifade etmek gerekir ki doğalgaz çalışması tüm ülkede olduğu gibi burada da merkezi hükmet tarafından yapılan bir çalışmadır.

Ayrıca yine aynı açıklamada iktidar partisi yöneticilerinin veya yandaşlarının kıskançlık ile yatırımları engelledikleri ve yapılan hizmetlere karşı çıktıkları belirtiliyor.

Hangi hizmete nasıl engel oldular? Bunların kamuoyu ile paylaşılması gerekiyor.

Yoksa İBB Basın sözcüsünün “İstanbulda toplu şekillerde otobüslere yolcu olarak biniyorlar“ dediği gibi burada da AK Parti yönetiminden kişiler aynı anda arabalarıyla yollara çıkıp belediyenin yaptığı tadilat zarar görsün diye şehir turu mu atıyor?

Kalıcı rahatsızlıklar elbette ki geçici rahatsızlıklar ile mümkündür ancak iki ay sonra göreve gelişinizin ardından 3 yıl geçmiş olacak. Ve yolların hali ortada. Her gün sizlerin de bizlerinde kullandığı yollar.

Bu şekilde uzun süren ve vatandaşı uzun süreli mağdur eden plansız ve düzensiz alt yapı çalışmalarının AK Parti’nin ya da başka bir partinin belediyesinin görevde olduğu bir sırada yaşansa idi kimlerin hangi düzeyde nasıl haberler yapacağını ya da kimlerin ne düzeyde tepkiler vereceğini ise kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Yorumlar (0)