YKS Başarısı Ödüllendirildi

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda Dereceye giren öğrencileri misafir etti.

ARTVİN 03.08.2022, 16:02
23
YKS Başarısı Ödüllendirildi

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda Dereceye giren öğrencileri misafir etti.

Artvin’de 2021-2022 eğitim öğretim yılında YKS’ye (Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) giren, sınavda üstün başarı göstererek ilk 20 binde yer alan öğrencilerin YKS başarısı 03.08.2022 Çarşamba günü saat 10.00’da Artvin Valiliği Toplantı Salonu’nda Artvin Valisi Yılmaz Doruk’un teşrifleri ile ödüllendirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul müdürleri ve öğrencilerin ailelerinin katıldığı ödül programında Artvin Valisi Yılmaz Doruk ve İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar; kentin YKS başarısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


Başarılarının Hayatları Boyunca Devam Etmesini Diledi

Vali Doruk, öğrencileri başarılarından ötürü tebrik ederek, bu başarılarının hayatları boyunca devam etmesini diledi. Gösterdikleri özveriyle başarıda büyük payı olan öğrencilerin aileleri ve öğretmenlerini de ayrıca tebrik etti.

Her Alanda Ortalama Doğru Sayısının Yükseldiğini İfade Etti

İl Müdürü Acar yapmış olduğu değerlendirmede, kentte 35 ortaöğretim kurumundan 1516 öğrencinin TYT’ye katıldığını, diğer yıllar ile karşılaştırıldığında her alanda ortalama doğru sayısının yükseldiğini ifade etti. 2021 yılında ilin toplam ortalama doğru sayısının 32,33 olduğunu belirten Acar; 2022 yılında ise toplam ortalama doğru sayısının 35,89’a yükseldiğini ifade etti.


Acar, kentin bu başarısında emeği geçen başta öğrenciler olmak üzere öğrencilerin ailelerine, öğretmen ve idarecilere teşekkür etti.


Vali Doruk’un öğrencilere ve okul müdürlerine Başarı ve Teşekkür Belgelerinin vermesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından ödül töreni sona erdi.

Yorumlar (0)
29°
açık