banner2

banner10

banner1

banner11

Vali Doruk: “Yusufeli Barajı Su Tutmaya Hazır”

Doruk: “Amacımız hiçbir hak sahibi vatandaşımızı mağdur etmemektir."

ARTVİN 24.06.2022, 11:45
6
Vali Doruk: “Yusufeli Barajı Su Tutmaya Hazır”

Çalışmaların tamamlanmak üzere olduğu Yusufeli İlçesinin Yeni Yerleşim Merkezi’nin taşınma sürecine yönelik koordinasyon toplantısı yapıldı.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk başkanlığında Devlet Su İşleri 26. Bölge Müdürlüğünde yapılan toplantıda, baraj ve yeni yerleşim inşaatındaki son durumla yeni yerleşim yerine taşınma sürecine ilişkin planlamalar konuşuldu.

Alt Yapı Çalışmaları Tamamlanarak Taşınma Süreci En Kısa Sürede Başlatılacak

Doruk: “Amacımız hiçbir hak sahibi vatandaşımızı mağdur etmemektir."

Vali Doruk, burada yaptığı açıklamada, Yusufeli yeni yerleşim yerinde devam eden elektrik, su, telekomünikasyon, kanalizasyon gibi alt yapı çalışmalarının tamamlanarak taşınma sürecinin en kısa sürede başlatılacağını belirterek şunları söyledi; “Dünya’nın 3. Türkiye’nin ise en yüksek barajı olan Yusufeli Barajı inşaatı tamamlandı. Türkiye'nin ve dünyanın prestijli projeleri arasında yer alan, milli sermayeyle Türk mühendis ve işçisinin alın teriyle inşa edilen Yusufeli Barajı su tutmaya hazır. Buna paralel olarak yeni Yusufeli Yerleşim Yeri'nde de çalışmalar tamamlanmak üzere. Bugün ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileriyle bir araya gelerek taşınma sürecinin başlaması noktasında istişarelerde bulunduk. Vatandaşlarımızın yeni yerleşim yerine sorunsuz bir şekilde yerleşmeleri için tüm ayrıntıları değerlendiriyoruz. Amacımız hiçbir hak sahibi vatandaşımızı mağdur etmemektir."


Yaklaşık üç buçuk saat süren toplantıya: Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak, DSİ 26. Bölge Müdürü Celal Tokalak, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Dereci, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Katip Çiçek, İl Tarım ve Orman Müdürü Neşat Ulutaş, İl Sağlık Müdürü Gürol Köroğlu, İl Telekom Müdürü Orhan Ağdemir, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Kemal Şenlioğlu ve Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. İl Müdür Vekili Mustafa Yıldırım katıldı.

Yorumlar (0)
16°
parçalı az bulutlu