Türkiye-Gürcistan Sınır Temsilcileri Toplantısı Yapıldı

Toplantı sonucunda karşılıklı mutabakat imzalandı.

ARTVİN 21.07.2022, 11:11
5
Türkiye-Gürcistan Sınır Temsilcileri Toplantısı Yapıldı

Toplantı sonucunda karşılıklı mutabakat imzalandı.

Türkiye Cumhuriyeti Artvin Valiliği Sınır Temsilcileri ile Gürcistan İçişleri Bakanlığı Devlet Alt Makamı Sınır Polis Başkanlığı Heyeti, Borçka Kaymakamlığı’nda bir araya gelerek gündem konularını görüştü.

Borçka Kaymakamı, Artvin Hudut Komiser Muavini Ali Osman Bulat Başkanlığında, Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü, Kemalpaşa Kaymakamı Deniz Yıldırım, 25. Hudut Tugayı Artvin Komutan Yrd. Piyade Albay Mehmet Özgül, Artvin 1. Hudut Tabur Komutanı Piyade Binbaşı Mehmet Ölmez, Hopa Sahil Güvenlik 307. Bot Karakol Komutan V. SG Yüzbaşı Can Çakıcı, Borçka 2. Hudut Bölük Komutanı Piyade Üsteğmen Aziz Günay, Heyet Sekreteri Veysel Ertürk ve Heyet Tercümanı Lili Dervişoğlu’ndan oluşan Türkiye Heyeti;

Gürcistan İçişleri Bakanlığı Sınır Polis Başkanlığı Sınır Temsilciliği, Tespiti ve Demarkasyon Daire Başkanı Karlo Tsktişvili Başkanlığındaki Gürcistan Heyeti ile Borçka Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda Sınır Güvenliği Toplantısı gerçekleştirildi.

Daha sonra Heyetler Artvin Vali Yılmaz Doruk’un misafiri olarak İbrikli Marina’da bir araya geldi. Vali Doruk, heyetle Türkiye-Gürcistan ilişkileri üzerine sohbet etti.

Toplantı sonucunda karşılıklı mutabakat imzalandı. Karşılıklı temenni ve hediyeleşmenin ardından Heyet Gürcistan’a uğurlandı.

Yorumlar (0)
20°
açık