banner2

banner10

banner1

banner11

TIKIR TIKIR MI? TAKUR TUKUR MU?

Artvin il merkezinde Artvin Belediyesi tarafından yapılan alt yapı çalışmaları sebebiyle il merkezinde deyim yerinde ise çukurdan geçilmiyor. Artvin Belediye Başkanlığı tarafından şehir içerisindeki reklam panolarına asılan “Tıkır Tıkır Çalışıyoruz” ilanları ise kamuoyu tarafından tepki ile karşılanmaya başladı.

ARTVİN 04.01.2022, 10:26
35
TIKIR TIKIR MI? TAKUR TUKUR MU?

Özellikle yapım çalışmaları esnasındaki düzensiz, plansız ve uzun süren çalışmalar, sıklıkla yaşanan su kesintileri, vatandaşlar tarafından tepki görmeye başladı. Birçok kesim tarafından dile getirilen bu sorunlar ilgili mercilerden cevap bulamayınca artık vatandaşlar farklı bir yol izlemeye başladılar. Öyle ki; normalde genellikle satın alınan bir ürün ile ilgili memnuniyetsizliğini dile getirmek için kullanılan www.sikayetvar.com adresinde Artvin Belediyesi ile ilgili şikayetler dile getirilmeye başlandı. Şehir merkezindeki yolların artık günümüzde şartları iyileştirilen köy yollarından daha beter bir hal alması, sıklıkla su kesintilerinin yaşanması, çöp konteynırlarındaki çöplerin zamanında toplanmıyor olması, şehir içerisindeki başıboş köpek saldırıları şikayetleri, bir dönem yapılan ve vatandaşlar tarafından oldukça tepki gören şehir içi bazı yolların kapan ile tek yön olarak düzenlenmesi, çeşmelerden akan suların kirli olması kullanıcıların başlıca şikayet konusu olarak görülüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından CHP’li belediyelere karşı çok sıkça dile getirilen eleştirilerden biri olan Çöp, Çukur, Çamur söylemi ise son dönemde il merkezinde birçok kesim tarafından dile getirilmeye başlandı.

Alt yapı çalışmaları esnasında çevreye verilen gürültü ve çevre kirliliği zararı, vatandaşlar tarafından tepki ile karşılanırken geçtiğimiz hafta yaşanan kar yağışına karşı alınamayan önlemlerde tüm bu yaşanan olumsuzluklara adeta tuz biber oldu. Yine son aylarda Gökorman mevkiinde, Artvin Belediyesi tarafından "İlimizin mevcut şartları için en uygunu budur" denilerek, oldukça büyük bir zamanlama hatası ile yapılan sathı kaplama çalışmaları ise yapılan çalışmalardan hemen sonra yağan yağmurun da etkisi ile çamur olup aktı gitti.

Altyapı çalışmaları esnasında bu tip mağduriyetlerin yaşanması elbette muhtemeldir ancak; yapılan bu hatalar silsilesinin bedelini ise malesef vatandaşlar çekiyor.

21. yüzyılın başlarında bir il merkezinin en temel belediyecilik hizmeti olan standartları iyi bir şehir içi ulaşımdan mahrum bırakılması, zamanında alınmayan çöpler, gün aşırı yapılan su kesintileri, altyapı çalışmalarının uzun süredir bitmemiş olmasından dolayı yaşanan çevre kirliliği ve daha bir çok sorun ise akıllara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eleştirisini getiriyor. ÇÖP – ÇAMUR – ÇUKUR

Ve haklı olarak vatandaşlar şu soruyu soruyor? Tıkır- Tıkır mı? Takur – Tukur mu?

Video Linki; https://www.facebook.com/artvin.medya/videos/627939151866776

Artvin Belediyesi ŞikayetVar Yorumları; https://www.sikayetvar.com/artvin-belediyesi

Yorumlar (0)