banner2

banner10

banner1

banner11

Ticaret Bakanı Artvin'de

Ticaret Bakanı Mehmet Muş Artvin'e günübirlik çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarete, Bakan Yardımcısı Mustafa Tuzcu ve Bakanlık Bürokratları eşlik etti.

ARTVİN 18.04.2022, 09:53
39
Ticaret Bakanı Artvin'de

Ticaret Bakanı Mehmet Muş Artvin'e günübirlik çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarete, Bakan Yardımcısı Mustafa Tuzcu ve Bakanlık Bürokratları eşlik etti.  


Bakan Mehmet Muş ilk olarak Sarp Gümrük Kapısında incelemelerde bulunarak; İhracat tırlarının geçişlerinin daha da hızlandırılmasına ilişkin çalışmaların devam ettiğini vurguladı. 

Ardından Artvin Borçka'da Balık Üretim Tesislerini ziyaret etti. Orada üreticilerden bilgi aldıktan sonra Artvin Valiliğini de ziyaret ederek; Artvin Valisi Yılmaz Doruk'tan Artvin’e yapılan kamu yatırımlarıyla ilgili bilgi aldı. 

Valilik ziyaretinin ardından AK Parti Artvin İl Başkanlığını ziyaret eden Bakan Muş, ziyaretlerinde Teşkilat mensupları ile istişarelerde bulundu. 

Sonrasında Artvin’de iş insanlarıyla bir araya gelerek onların talep ve önerilerini dinleyerek, Sektör sorunlarını ele aldı. Özellikle Yusufeli Yeni Yerleşim Yeri ile ilgili sorunları dinleyen Bakan Muş, notlarını alarak çözüm için gerekli girişimlerde bulunacağını katılımcılara iletti. 

Bakan Muş yoğun programının ardından AK Parti İl Başkanlığının düzenlediği iftar programına katıldı. 

Programda yaptığı konuşmada “Dünyayı kasıp kavuran Covid salgını ve Rusya- Ukrayna savaşının tüm ülkeleri etkilediği gibi ülkemize de etkiledi ve bu iki olayın ülkemize olumsuz ekonomik etkileri  olduğunu ancak artan fahiş fiyat artışlarının zamanla birlik beraberlik içerisinde çözeceğiz, birlik ve beraberlikle her engeli aşarız .Cumhur ittifakı birdir beraberdir” ifadelerini kullandı. 

Gerçekleştirilen iftar programının ardından Artvin'den ayrıldı. 

Bakan Mehmet Muş' un Artvin programına, Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Artvin Milletvekili  Erkan Balta, AK Parti İl Başkanı Fatih Tahtalı, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Sonnur Şahin, AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Doğukan İslamoğlu, MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, Ticaret İl Müdürü Bilal Taş, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin , AK Parti İlçe Başkanları , AK Parti İl ve ilçe teşkilatları ile il müdürleri katılım sağladı.

Yüksel Kantar

Yorumlar (0)
28°
açık