Spor Malzemeleri Özel Öğrencilere Teslim Edildi

"Spor Aşkı Engel Tanımaz" Özel Çocuklar Spor Malzemeleriyle Buluşturuldu.

ARTVİN 27.05.2022, 11:02 27.05.2022, 11:07
41
Spor Malzemeleri Özel Öğrencilere Teslim Edildi

"Spor Aşkı Engel Tanımaz" Özel Çocuklar Spor Malzemeleriyle Buluşturuldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı koordinesinde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından "Spor Aşkı Engel Tanımaz" Spor Malzemeleri Teslim Programı düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli eğitim Bakanlığının ortak yürüttüğü "Spor Aşkı Engel Tanımaz" projesi kapsamında Millî Eğitim Bakanlığına bağlı 81 ilde 500 özel eğitim okuluna ve farklı engel gruplarının kullanımına sunmak üzere üretilen 27 bin 259 adet spor malzemesinin dağıtımını yapan tır 20.05.2022 Cuma günü Artvin'e ulaşmıştı.

Özel gereksinimli öğrenciler için gönderilen sportif malzemelerin dağıtımı, Artvin’de Çoruh Özel Eğitim Meslek Okulu'nda 26.05.2022 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Artvin Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda gerçekleştirilen etkinliğe katılan Vali Yılmaz Doruk, özel çocuklarla bir araya gelerek çeşitli aktivitelerde bulundu.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk’un teşrifleriyle gerçekleşen Spor malzemeleri teslim programına; Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Üniversite Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Ardıç, Devlet Su İşleri Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Kalaycıoğlu, protokolden davetliler, özel çocuklar ve veliler katıldı.

Yorumlar (0)
23°
açık