banner2

banner10

banner1

banner11

Sıfır Atık Kütüphanesi Açılışı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında başlatılan kampanya çerçevesinde; Artvin Vakıfbank İlkokulu’nda atık malzemelerden oluşan "Sıfır Atık Kütüphanesi" açılışı, 22.01.2022 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

ARTVİN 24.01.2022, 17:18
37
Sıfır Atık Kütüphanesi Açılışı

Açılışa; Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla, AK Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı, MEB Daire Başkanı Dr. Ünal Akyüz, Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar ve kurum amirleri katıldı.

Öğrencilere Okuma Alışkanlığı Kazandırılması Amaçlanıyor

Öğrencilerde doğa bilinci ve sevgisi kazandırmasının yanı sıra atık malzemeleri değerlendirme konusunda farkındalık kazandıran kütüphane ile öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırılması amaçlanmaktadır.

“Kütüphane Çok Orijinal”

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla, yapılan kütüphanenin çok orijinal olduğunu ve Artvin Vakıfbank İlkokulu’na hayırlı olmasını temenni etti. Emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Çocuklarımızda Çevre Bilincini De Geliştirmiş Olacağız.”

AK Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı ise sosyal medya hesabı üzerinden, “Atık malzemeden yapılan kütüphaneyi yapmaktaki amaç; çocuklarımıza okuma alışkanlığını kazandırmak ve sıfır atığa dikkat çekmektir. Böylece aynı zamanda çocuklarımızda çevre bilincini de geliştirmiş olacağız. Kütüphanemizin oluşmasında başta öğretmenlerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde paylaşım yaptı.

Yorumlar (0)
12°
açık