banner2

banner10

banner1

banner11

Sanayi Esnafına ve Vatandaşa Müjde!

Artvin İl Merkezi 2.Sanayi Sitesine Kavuşturuluyor.

ARTVİN 13.01.2022, 13:37 13.01.2022, 15:48
18
Sanayi Esnafına ve Vatandaşa Müjde!

“Esnafın Da Artvin Halkının Da Yüzü Gülecek.”

Esnafın ve Artvin halkının yüzünü güldürecek çalışmalar hazırlanıp neticelendi.

“Yeni Sanayi Sitesi Yapılacak"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla, AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta, AK Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı, ilgili Bakanlıklar ve Bakanlık Bürokratları bu gelişmeye vesile oldu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla, AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta'nın projeyi nihayete erdirene kadar disiplinli çalışmaları ve gayretleri doğrultusunda Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın da teyidi ile Artvin’e "Yeni Sanayi Sitesi" kazandırılıyor.

“Hem Sanayi Esnafı Hem de Yüzlerce İnsan Fayda Görecek”

Yeni yapılacak sanayi sitesiyle birlikte hem sanayi esnafı rahat nefes alacak hem de yüzlerce insana iş kapısı açılacak.

“İnanıyorum ki Birkaç Yıl İçerisinde Artvin’de İşsizlik Sorunu Kalmayacak.”

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla sosyal medya hesabı üzerinden, "Artvin’imizin en acil ihtiyaçlardan biri sanayi sitesiydi. Livane Sanayi Sitesi’ne 200 dönüme yakın bir arsa kazandırılmıştı. Sanayi sitesinin yatırım programına alındı ve bu yıl ihalesi yapılacak.

Bunun neticesinde 100’e yakın işyeri Artvin’imize kazandırılacak olup, çok sayıda insanımıza da istihdam imkânı sağlanacak.

Deriner Barajında alabalık üretimi başlayacak olup kuralarını çeken 30’a yakın iş insanımız orada yatırım yapacak ve yüzlerce kardeşimiz iş imkanına kavuşacak.

Arhavi Organize Sanayisinde kamulaştırmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Bütün bu çalışmalar sonucu inanıyorum ki birkaç yıl içerisinde Artvin’de inşallah işsizlik diye bir sorun kalmayacak. " ifadelerine yer verdi.

“İl Merkezimizi 2.Sanayi Sitesine Kavuşturuyoruz.”

AK Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı ise, “2022 yılı içerisinde hızlıca yapımı tamamlanarak 100 civarında işyeri faaliyete geçecek. Yeni üretim tesisleri ile iş imkanları sağlanacak bu Sanayi Sitesinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçen Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız Dr. İsrafil Kışla'ya ve Milletvekilimiz Erkan Balta'ya çok teşekkür ediyorum. Allah sizlerden razı olsun.

Artvin’imiz için hep birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Durmak Yok Yola Devam…” dedi.

“Şimdiden Tüm Esnafımıza Hayırlı Kazançlar Dileriz.”

AK Parti Artvin İl Başkanlığı yetkilileri de konu hakkında sosyal medya hesapları üzerinden, “Müjdelerimiz dün de bugün de devam ediyor. Bitmedi bitmeyecek... Artvin’imize hayırlı uğurlu olsun. Şimdiden tüm esnafımıza hayırlı kazançlar dileriz. .”şeklinde paylaşım yaptı.

Yorumlar (0)