banner2

banner10

banner1

banner11

ORMAN KÖYLÜSÜNÜN YERİNDE KALKINMASI

Artvin Orman Bölge Müdürlüğü Yetkilileri Orman Köylüsünün Yerinde Kalkınması İçin Çalışıyor.

ARTVİN 10.01.2022, 14:57
16
ORMAN KÖYLÜSÜNÜN YERİNDE KALKINMASI

rtvin Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya, Bölge Müdür Yardımcısı, Şube Müdürü ve İşletme Müdürü ile Ardanuç Orman İşletme Müdürlüğünü ziyaretleri esnasında Peynirli köyünde Orman Kooperatif üyeleri ve orman köylüleri ile bir araya gelerek, çalışmalar hakkında bilgi alıp, taleplerini dinleyip fikir alışverişinde bulundular.

Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya; Orman Genel Müdürlüğü, orman köylülerini kalkındırmak için özellikle kooperatifçiliğin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması, orman köylüsünün bilgilendirilmesi, eğitilmesi gibi konular üzerinde sağladıkları sosyal ve ekonomik projeler ile vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmek için çalıştıklarını ifade etti.

Orman köylülerinin Orköy desteklerinden faydalanmasını istediklerini, orman köylüsünü yerinde kalkındırarak, doğdukları bölgede yaşayabilmelerini sağlamak için verdikleri kredilerle birçok fırsat sunduklarını diyerek, 2022 yılında üretim faaliyetlerinde çalışanlar için üretim birim fiyatlarında yapılan %51 lik fiyat artışının son 20 yılın en yüksek birim fiyat artışı olduğunu belirttiler.

Köylüler ve Kooperatif üyeleri; Orman ve Köy İlişkileri ORKÖY Projesi kapsamında verilen hibe ve kredi desteği ile üretimine verilen %51'lik zammın Kooperatif Üyeleri tarafından memnuniyetle karşılandığını belirterek, Bölge Müdürü ve Orman Teşkilatına teşekkürlerini ilettiler.

Yorumlar (0)