banner2

banner10

banner1

banner11

Orman Genel Müdürlüğü “Veren Eli Gülen Yüzü” Olmaya Devam Ediyor

Orman Genel Müdürlüğü, ORKÖY destekleri ile orman köylüsünün gülen yüzü olmaya devam ediyor.

ARTVİN 16.04.2022, 16:26
27
Orman Genel Müdürlüğü “Veren Eli Gülen Yüzü” Olmaya Devam Ediyor

Orman Genel Müdürlüğü, ORKÖY destekleri ile orman köylüsünün gülen yüzü olmaya devam ediyor.
 

Orman Genel Müdürlüğü tarafından orman içinde veya bitişiğindeki köylülerin sosyal ve ekonomik gelişmelerini desteklemek maksadıyla ORKÖY destekleri verilmektedir. Artvin Orman Bölge Müdürlüğü 2022 yılı ORKÖY projeleri kapsamında 55 orman köyünde 352 aileye 5 milyon 600 bin TL’lik kredisi ile desteklemektedir. Verilen desteğin %20 si hibe %80’i ise faizsiz 3 ila7 yılda geri ödemesi yapılacak şekilde planlanmıştır.

2022 yılı ORKÖY faaliyetleri kapsamında 6 adet traktör, 8 adet tomruk çekme vinci (tambur), 50 ünite arı ailesi, 33 ünite dış cephe kaplama, 226 ünite dam örtülüğü ve 29 ünite güneş enerjisi ile su ısıtma sistemleri programa alınarak hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı.

Bu program dahilinde Artvin ili Ardanuç ilçesinde traktör ve tomruk çekme vinci (tambur) anahtar teslimi yapıldı. Projeden yararlanan orman köylüsü üretim işçileri; proje sayesinde traktör ve tambur sahibi olduklarını, kendilerine iş imkânı verildiğini, bu sayede gelir düzeylerinin artacağını ve verilen desteklerden memnun olduklarını belirttiler.  

Bölgede, ORKÖY projelerine olan talep ve memnuniyet her geçen gün artıyor. Artvin Orman Bölge Müdürlüğü ORKÖY kredileri ile orman köylüsünün yanında olmaya ve destek vermeye devam edecektir.

Yorumlar (0)
kapalı