OKUL BAHÇELERİMİZ RENGARENK OYUN BAHÇELERİ OLUYOR

ARTVİN 27.09.2023, 15:07
56
OKUL BAHÇELERİMİZ RENGARENK OYUN BAHÇELERİ OLUYOR

Öğrencilerin sosyal, fiziksel ve zihinsel becerilerini destekleyerek onların bütünsel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Artvin’deki tüm anaokulu, ilkokulu ve ortaokulların bahçeleri rengarenk oyun bahçeleri oluyor. 


Artvin Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan ve uygulanan "Okul Bahçem Oyun Bahçem" Projesi ile öğrencilerin unutulmaya yüz tutmuş birbirinden değerli, özel geleneksel çocuk oyunları tanıması ve gelecek nesillere aktarması, sportif oyunlarla gizli yeteneklerini keşfetmesi, eğlenerek öğrenmesi hedefleniyor. 


Okul bahçelerinin geleneksel ve sportif oyunların oynandığı etkin birer oyun alanı olması ve eğitim öğretim faaliyetlerinin yanında çocukların okulda keyifli vakit geçirerek okulu daha çok sevmesinin amaçlandığı proje şimdiden öğrencilerin yoğun ilgisini kazandı. 


Coğrafi şartları bakımından sosyal oyun alanların sınırlı olduğu ilimizde bu projeyle çocuklar güven içinde hem okul içi hem de okul dışı zamanlarda oyun oynayabilecek, bu vesileyle bilgisayar ve sosyal medya bağımlılığının önüne geçilebilecek ve sosyalleşme imkânı bulabilecektir.

Yorumlar (0)
14°
kapalı