banner2

banner10

banner1

banner11

Müftülükten Gençlere Yönelik Konferanslar

Artvin İl Müftülüğü ile Artvin il Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde il merkezindeki ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Gençlik ve Geleceğimiz ve Değerleriyle Büyüyen Gençlik” konulu konferanslar düzenlendi.

ARTVİN 15.03.2022, 14:38
21
Müftülükten Gençlere Yönelik Konferanslar

Artvin İl Müftülüğü ile Artvin il Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde il merkezindeki ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Gençlik ve Geleceğimiz ve Değerleriyle Büyüyen Gençlik” konulu konferanslar düzenlendi.

Konferans programları çerçevesinde İl Müftü yardımcısı Recep Şahan Artvin Anadolu İmam-Hatip Lisesi ile Artvin Sosyal Bilimler Lisesinde “Gençlik ve Geleceğimiz” konulu konferans verdi. Şahan slayt sunum şeklinde verdiği konferansta, “Gençlik olmadan geleceğin inşası mümkün değildir.” dedi.

Şahan, “Birtakım mahfiller yarınımız olan gençlerimizi kendi emelleri doğrultusunda kullanmayı hedeflemektedirler.” dedi. İl Müftü yardımcısı Recep Şahan şunları söyledi:

FETÖ kırk yıldan beri bu ülkenin gençlerini devşirerek 15 Temmuz Darbe girişimini yaptı. Ta ortaokuldan başlayarak gençlerin beyinleri yıkandı. Gençliğimizi, cemaat, hizmet, din-iman, vatan- millet denilerek zehirlendiler. Bunlar «altın nesil» idi güya. Ama 15 Temmuz’da «canavar nesil» olduklarını gördük. TBMM’ni bombalayan Yunanlılar ya da Ruslar değil idi, bu sözde altın nesil idi.

Yaşananlardan ders alalım. Bugün birileri size «BİZE GEL, BİZİM GURUBA GEL» diyorsa sakın gitmeyin. Biz size, sadece KENDİNİZE GELİN DİYORUZ. Çünkü kendine gelen «fabrika ayarlarına», FITRATA dönmüş demektir. Kendini bilen Rabbini bilir. Bir insan kendisini gözlemlese, kendi yaratılışı üzerine derin düşünse Rabbini bulur. İşte biz gençlerimizin Rabbi ile buluşması için gayret ediyoruz. Rabbine dönen genç gerek kendisine gerek ailesine ve gerekse çevresine ve vatanına faydalı bir genç olacaktır.”

İnsanın ve kâinatın yaratılışındaki ihtişamı çeşitli görsellerle destekleyerek anlatan il Müftü Yardımcısı Recep Şahan, bütün kâinatın Allah’ın eseri olduğunu, insanı ve kâinatı okuyanın yaratıcıyı bulacağını söyledi.

Şahan gençlere şöyle seslendi:

Gençlik hayatın en değerli dilimidir. Boşa geçirilmemelidir. Mahşerde ilahi mahkemede gençliğimizi nerede harcadığımızdan hesaba çekileceğiz. Gençlik dünyanın cazibesine kapılarak, nefsin ve şeytanın esiri olup Rabbinden uzak bir hayat yaşamamalı.

Sorumluluk sahibi olmalısın. Gelecek sana emanet. Kendini küçük görme. Benden adam olmaz deme. Senin deden çağ kapatıp çağ açtı. Fatih İstanbul’u fethettiğinde 21 yaşındaydı.

Genç kardeşim SORUMLUSUN; 1-Seni mükemmel yaratan Rabbine karşı, 2-Senin dünyaya getiren Anne-babana karşı, 3-Yaşadığın çevreye (akraba-arkadaş vs.) karşı, 4-Tabiata karşı sorumlusun.

İşte bütün bu sorumluluk bilinciyle yetişen ve bu yolda yürüyen genç bizim için ideal gençtir. Böyle bir gençlik bizim için umuttur. Geleceğimize umutla bakabiliriz. Geleceğimiz emin ellerde demektir.”

Yorumlar (0)
13°
açık