banner2

banner10

banner1

banner11

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINCA OKULLARDA YARDIMCI KAYNAK KİTAP DAĞITIMINA BAŞLANDI

Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan ve eğitimde fırsat eşitliğini sağlaması açısından önemli bir yeri olan ücretsiz yardımcı kaynak kitap dağıtımı ülke genelinde başladı.

ARTVİN 28.12.2021, 13:46
18
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINCA OKULLARDA YARDIMCI KAYNAK KİTAP DAĞITIMINA BAŞLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Artvin'e ulaştırılan yardımcı kaynakların Artvin'deki öğrencilere dağıtımı 28.12.2021 Salı günü Seyitler Toki İlkokulu/Ortaokulunda Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar tarafından gerçekleştirildi.

İldeki ilk yardımcı kaynak dağıtımını gerçekleştiren Acar “Milli Eğitim Bakanlığımız 2003-2004 eğitim öğretim yılından bu yana öğrencilerimize ders kitaplarını ücretsiz olarak ulaştırmaktaydı. Bakanlığımız bu yıl ders kitapları yanında öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu yardımcı kaynakları da ülkemizdeki tüm öğrencilere ücretsiz olarak ulaştırmaya başladı.” dedi.

Acar, Bakanlık tarafından başlatılan yardımcı kaynak desteğinde yer alan kitapların nitelikli bir içeriğe sahip olduğunun ve bu içeriğin öğretmenlerce oluşturulduğunun altını çizerek eğitimde fırsat eşitliğini sağlaması açısından öğrencilere kaynak kitapları ücretsiz bir şekilde ulaştırmalarını sağlayan Milli Eğitim Bakanlığına şükranlarını iletti.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, öğrencilere yardımcı kaynak kitaplarını teslim etmesinin ardından başarı dileklerinde bulunarak programını sonlandırdı.

Yorumlar (0)