banner2

banner10

banner1

banner11

MESLEKİ EĞİTİMDEKİ YENİLİKLER SANAYİ ESNAFINA TANITILDI

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, İşkur Artvin İl Müdürü Cevdet Ertürk, KOSGEB Artvin İl Müdürü Arif Ercan, Ticaret Artvin İl Müdürü Bilal Taş, SGK Artvin İl Müdürü Kahraman Derece, Artvin Merkez İlçede bulunan Meslek Lisesi Müdürleri ve METEM Müdür ve Müdür yardımcılarından oluşan heyet; Artvin Sanayi Çarşısı Yönetim Kurulu ve esnaflarıyla Artvin Sanayi Çarşısı’nda yeni açılan Sanayi Sitesi Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu’nda toplantı düzenledi.

ARTVİN 07.01.2022, 14:03
30
MESLEKİ EĞİTİMDEKİ YENİLİKLER SANAYİ ESNAFINA TANITILDI

KANUNDA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER VE YENİ UYGULAMALARIN ESNAFA SAĞLAYACAĞI AVANTAJLAR TOPLANTIDA ANLATILDI

3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu’ nda yapılan değişiklik ile stajyer, çırak ve kalfa öğrencilere ödenen ücretin tamamının devlet tarafından ödenmesine başlanmasıyla Mesleki Eğitim alanında meydana gelebilecek gelişmeler; sanayi esnafı ve diğer esnafın iş gücü kaynağını oluşturacak çırak, usta ve kalfaların yetiştirilmesi amacıyla kanunda yapılan değişiklikler ve yeni uygulamaların esnafa sağlayacağı avantajlar toplantıda anlatıldı.

Toplantıda konuşan Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Mesleki Eğitim Kanunu’ nda yapılan değişikliğin ülkede ve ilde Mesleki Eğitim alanında büyük gelişmelere yol açacağı, Türkiye sanayi ve esnaf kesiminin ihtiyaç duyduğu iş gücünü meslek liselerinde yetiştirileceği bunun için Artvin’de her kesimin görüş ve önerilerini alarak yoğun çalışma içine girildiğini ifade etti.

TEŞVİK PAKETİ ESNAFLAR İLE PAYLAŞILDI

Toplantıda söz alan KOSGEB Artvin İl Müdürü Arif Ercan, 2022 yılı ile birlikte başlayan meslek lisesi mezunu kişileri istihdam eden işverenlere getirilen teşvik paketini esnaflar ile paylaştı.

Ardından Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Recep Kaya Kanun’da yapılan değişiklikler ve bu değişikliklerin Mesleki Eğitim’de meydana getireceği yeniliklerle ilgili sunum gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından sanayi esnafının konu ile ilgili soruları Artvin İl Müdürleri ve okul müdürleri tarafından cevaplandırıldı.

SANAYİ SİTESİ MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ İRTİBAT BÜROSU

Sanayi Çarşısında açılan Sanayi Sitesi Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu’nda yapılacak çalışmalar esnafa anlatılarak ihtiyaç duydukları elemanlarla ilgili buradan bilgi alabilecekleri ifade edildi.

Yorumlar (0)