banner2

banner10

banner1

banner11

MATEMATİK ETKİNLİKLERİ ÜÇÜNCÜ GÜN İLE TAMAMLANDI

Artvin Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin katılımı ile 4-5-6 Ocak 2022 tarihlerinde gerçekleşen Matematik etkinliklerinin birinci gününde, geçmiş uygarlıklar olan Maya, Babil ve Mısır uygarlıklarına ait sayı sistemleri, rakam ve işaretleri öğrenen öğrenciler; öğrendikleri bu bilgiler ile hazırlanan alışveriş stantlarından ürünler alarak öğrendikleri bilgileri pratiğe dönüştürdüler.

ARTVİN 07.01.2022, 14:11
20
MATEMATİK ETKİNLİKLERİ ÜÇÜNCÜ GÜN İLE TAMAMLANDI

İkinci gün “Günümüzde Matematik” adlı etkinliği ile devam etti. Üçüncü gün ise “Gelecekte Matematik Mars Etkinliği” gerçekleştirilerek tamamlandı.

GELECEKTE MATEMATİK MARS ETKİNLİĞİ

Artvin Çoruh Üniversitesi öğretim üyesi ve öğrencileri tarafından planlanan ve BİLSEM öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen Matematik etkinliklerinin sonuncusu olan “Gelecekte Matematik Mars” etkinliği 06.01.2022 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Bilsem öğrencileri gerçekleşen Matematik etkinliğinde uzayla buluştu.

Hafif bir çarpma sonucunda kumanyasının bir kısmını kaybeden astronotun 28 günlük diyet listesini oluşturmak üzere Artvin Çoruh Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü öğrencileri ile yaptıkları görüşme sonucunda astronotun yardımına koştular.

Diyet yazma görevlerini de eğlenerek başarıyla tamamladılar.

Artvin Bilim ve Sanat Merkezi yetkilileri etkinlik hakkında, "Matematik etkinliklerini planlayan Artvin Çoruh Üniversitesi öğretim üyesi ve öğrencilerine; etkinliğe katılan Artvin BİLSEM öğrenci, öğretmen ve velilerimize Artvin BİLSEM Müdürlüğü olarak teşekkür ediyoruz." dedi.

Yorumlar (0)