banner2

banner10

banner1

banner11

LGS’de Çok Başarılı Olan Öğrencilere Burs Desteği Sağlanacak

Gerçekleştirilecek Proje ile Sağlamak İstedikleri Hedefler Hakkında Bilgi Verdiler

ARTVİN 15.06.2022, 16:30 15.06.2022, 16:35
16
LGS’de Çok Başarılı Olan Öğrencilere Burs Desteği Sağlanacak

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Şube Müdürleri Recep Kaya, Özcan Köse ve Fen Lisesi Müdürü Erdoğan Öztürk’ün Artvin Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliğine yaptıkları ziyarette gerçekleşen karşılıklı görüşmeler sonucunda öğrenci ve velileri sevindirecek kararlar alındı.


Kentte Liselere Geçiş Sistemi Sınavına girerek yüzdelik dilimi 0,1- 2,0 arasında olan ve kentte sınavla yerleşilen okulları tercih eden öğrencilere Esnaf Odaları Başkanlığınca ve hayırseverlerce burs desteği verilecek.


Okulların Açık Olduğu Her Ay 300 TL Destek


İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Esnaf Odaları Başkanlığı arasında yürütülen görüşmelerde öğrenciler, ilde sınavla yerleşebilecekleri okulları tercih ettiklerinde, ayrıca taşımalı eğitimden yararlanıyor veya pansiyonda kalıyorlarsa okulların açık olduğu her ay 300 TL destek alacaklar.


Gerçekleştirilecek Proje ile Sağlamak İstedikleri Hedefler Hakkında Bilgi Verdiler


Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri kurum hesabından yaptıkları paylaşımda “Artvinli yavrularımızın ilimizde rahatça okuması, daha küçük yaşlarda memleketlerinden uzakta bir okula gitmemeleri, huzur içinde ailelerinden ayrı kalmadan eğitim öğretim görmeleri için ortaya konulan proje ile LGS’de çok başarılı olan öğrencilerimizin, ortaöğretim kurumlarına da ilimizde devam etmelerini sağlamak hedeflenmektedir.” ifadelerine yer verdi.


Yetkililer yaptıkları paylaşımda bu süreç içinde kentin eğitimine destek olacak Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Şeref Öngüner’in şahsında tüm esnaf, oda ve kuruluşlarına teşekkürlerini sundu.

Yorumlar (0)
17°
parçalı az bulutlu