banner2

banner10

banner1

banner11

Kızılay Kongresi Gerçekleştirildi

Türk Kızılay Artvin Şubesinin Olağan Genel Kurulu 20.03.2022 tarihinde Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

ARTVİN 21.03.2022, 10:36 21.03.2022, 16:42
42
Kızılay Kongresi Gerçekleştirildi

Türk Kızılay Artvin Şubesinin Olağan Genel Kurulu 20.03.2022 tarihinde Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Türk Kızılay Artvin Şube Başkanı Alaaddin Güven, güven tazeleyerek tekrar başkan olarak seçildi. Güven, gerçekleştirilen Kızılay Kongresi'nde konuşma yaptı.

"Sayın Divan,

Çok değerli Kızılay gönüllerimiz 153 yıllık bilgi birikim ve tecrübesiyle ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatan Türk Kızılayı, yaşanan her afetle mazlumların, mağdurların umudu, dayanışmanın ve yardımlaşmanın timsali olmuştur.

Değerli arkadaşlarım biz 2019 yılında Sayın Fatih Tahtalı başkanlığından göreve sizlerin desteğiyle layık görüldük.

28 Nisan 2021 tarihinde Fatih Başkanımızın görevden ayrılmasi sonucunda yönetimdeki arkadaşların taktiriyle ben Şube başkan olarak görevlendirildim. Birlikte çalışmaktan haz aldığım, çalışkanlığı, çözümleriyle Kızılay çalışmalarına ivme kazandıran Sayın Fatih Tahtalı başkanıma şahsım ve yönetim adına teşekkür ediyorum.

Değerli arkadaşlarım Gerek Başkan yardımcılığı gerek başkanlık dönemimde elimizden geldiği kadar Yönetim Kurulu arkadaşlarım, kadın kolları, gençlik kolları, Kan Bağış Merkezi Çalışanlarımız, Üniversite Kızılay Topluluğumuz ve şubemizde çalışan arkadaşlarımla Kızılayımızı daha ileriye taşımak için çaba sarf ettik.

2020 Yılında Yusufeli dokumacılar köyünde yangında ve Yusufeli Dereiçi köyündeki Yangında 2021 Yılındaki Arhavi ve Murgul sel felaketinde yine Yusufeli Yüncüler köyünde yangın felaketlerinde en hızlı şekilde hareket ederek Yemek, ikram ve su konularında hemen her vatandaşa ve kurtarma ekiplerine yardımcı olduk.

Kendi imkanlarımızla köylerimize giyim ve gıda yardımı ulaştırdık, Örneğin Arhavi'nin Ortacalar köyü, Hopa'nın Baş oba köyü, Borçka'nın Camili ve Civar köyleri Şavşat'ın Pinarlı köyü Yusufeli'nin Yüksekoba köyleri gibi en uzak köylerinden başlayarak ilçelerin merkezlerine kadar yoksul insanları evlerinde ziyaret ederek Kızılayımızın yardımlarını ulaştırdık. Kızılay Şube üyemiz sayısını 199'dan 470'e çıkardık. Şubemize yeni bir araç kazandırarak vatandaşın kapısına kadar yardımlarımızı götürmeyi sağladık. Yine şubemize bir adet ikram aracı kazandırarak afetlere en hızlı şekilde bu aracımızla ulaşarak vatandaşlarımıza bir tas çorba verebiliyoruz.

Üç Yıl içerisinde şubemizden

1-8866 Giyisi

2-2011 Koli

3-10 Bebek seti

4-90 Kırtasiye okul çantası

5-4490 Kavurma

6- Üç yıl içerisinde 430 Bin Türk Lirası nakdi yardım yapılmıştır.

7-Kan Hizmetlerimiz 13.458 ünite kan bağışı alarak kan ihtiyacı olan ailelere ulaştırılmıştır.

Sözlerimi yaptığımız hizmetin ne denli önemli olduğunu ve sorumluluğumuzun ağırlığını bizlere hissettiren yaşadığım bir olayla tamamlamak istiyorum. "Kızılay yardımı götürmüş olduğumuz bir köyde ihtiyaç sahibi iki aileyi ziyaret ettik ve gıda yardımında bulunduk. Ziyaretimiz sonrası 70-75 yaşlarında bir hanımefendi şubemize gelerek köylerinde yapmış olduğumuz yardımın gerçek sahibi ailelere ulaştığına şahit olduğunu bu sebepten bağışta bulunmak istediğini söyleyerek bağışta bulundu.

Merhamet çinarlarımızın artmasını ve iyiliğin bir hastalık olarak yayılmasını dileyerek sözlerimi tamamlıyor.

Bu duygu ve düşüncelerle Kızılay ailesine saygı ve sevgiyle selamlıyorum."

Yorumlar (0)
kapalı