Kafkasör Festivalinin 3. Gününde 45 Boğa Güreşti

Artvin Belediyesi organizasyonunda gerçekleştirilen 41. Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali kapsamında gerçekleştirilen boğa güreşlerinin 3. gününde 45 boğa arenada mücadele etti. Kafkasör Festivalinin 3. Günü Konserlerle son buldu

ARTVİN 03.07.2022, 00:08
30
Kafkasör Festivalinin 3. Gününde 45 Boğa Güreşti

Artvin Belediyesi organizasyonunda gerçekleştirilen 41. Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali kapsamında gerçekleştirilen boğa güreşlerinin 3. gününde 45 boğa arenada mücadele etti.


Festival kapsamında düzenlenen boğa güreşlerinin 3. gününde "Küçük Orta", "Büyük Orta" ve ‘’ Süperbaş’’ kategorisinde gerçekleşen boğa güreşlerinde Küçük Orta kategorisinde Şevket Hekimoğlu’na ait Karayel, Büyük Orta Kategorisinde Fevzi Altuntaş’a ait "Cilcimli Kahraman" Süperbaş Kategorsinde Ömer Dursun’a ait ‘’Paşa’’ isimli boğalar birinci oldu.


Küçük Orta, Büyük Orta ve Süperbaş kategorilerindeki şampiyon boğaların sahiplerine toplam 64 bin lira ödül verildi.


Festivalin 3. Günü akşam saat 20.00’da Arena arkasında SAMİDA, Bayar Şahin, Rockaturca ve İbrahim Özbayrak tarafından konser verildi. 


Kafkasör Festivalinin 3. Günü Konserlerle son buldu

Konserler kentin rock gruplarından Rockaturka ile başladı. Rockaturka’nın ardından İbrahim Özbayrak ve Bayar Şahin yöresel şarkıların yanında özgün şarkılarda seslendirdiler. ,

Konserler Karadeniz’in güçlü seslerinden SAMİDA’nın sahne alması ile Kafkasör Yaylasındaki vatandaşlara müzik ziyafeti verdi.

Konserler Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin ve CHP İl Başkanı Ahmet Biber’in sanatçılara Kafkasör’ün simgesi olan boğa heykeli vermesi ile sona erdi.

Konsere Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ahmet Biber ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yorumlar (0)
20°
açık