Gençlik Kolları Başkanından Kamuoyu Duyurusu

“Genç Kardeşlerimize Olan Güvenin ve Çalışmaların Durmadan Devam Edeceğine İnanıyoruz.”

ARTVİN 18.07.2022, 18:01
11
Gençlik Kolları Başkanından Kamuoyu Duyurusu

“Genç Kardeşlerimize Olan Güvenin ve Çalışmaların Durmadan Devam Edeceğine İnanıyoruz.”


AK Parti Artvin İl Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu, AK Parti Artvin İl Gençlik Kolları Teşkilatı adına kamuoyu duyurusu gerçekleştirdi.


Paylaşımdan kısa bir süre sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada müjdeyi verdi. “KYK kredi geri ödemeleri enflasyon artışına bakılmaksızın yalnızca ana para üzerinden yapılacak."


Söz konusu kamuoyu duyurusu: 


“Kurulduğu günden bugüne her zaman ve her koşulda gençlerin yanında olan sayın Cumhurbaşkanımız ve Siyasi Partimize Yönelik Ana Muhalefet Partisinin Şehrimizdeki Örgütünün yapmış olduğu açıklamayı okurken eteğine bağlı diğer siyasi partilerle birlikte olan çaresizliğini bir kez daha net bir şekilde tahlil ederek bu paylaşımı yapma gereksiniminde bulundum.

Bayram öncesinde yapılan Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’nun “KYK Borçları olan gençlerimizi mağdur etmeyeceğiz.” cümlesinden hemen sonra sanki her fırsatta gençlerin yanındayız imajı yaratmak bu millete yapılan en büyük ihanettir. Şüphesiz ki AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI olarak göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kendileri gibi lafla değil Sayın Cumhurbaşkanımızın Talimatları ile  binlerce genç kardeşimizin derdi ile dertlenip,gönüllerine dokunarak Gençlik Buluşmaları,Mahalle Buluşmaları,Çay sohbetleri ve söyleşiler ile kardeşlerimiz ile bir araya geldik,sorunlarına çözümler ürettik. 

Son 6 ayda Sayın Cumhurbaşkanımızın gençlere verdiği müjdelerle her daim bizlerin yanında olduğunu bir kez daha tüm genç kardeşlerimize gösterdik. KYK Kredi ve Burs miktarlarının lisans öğrencileri için 850, yüksek lisans öğrencileri için 1700, doktora öğrencileri için 2550 TL’ye yükseltilmesinden,KYK yurtlarında kalanlar için beslenme yardımı 570 TL’den 750 TL’ye yükseltilmesine, KYK yurtlarındaki internet kotasının 16 GB’tan 32 GB’a yükseltilmesinden,Yoklama kaçağı ve bakaya kalan yaklaşık 550 bin genç için bedelli askerlik imkanından faydalanma yolu açılmasına,Eğitimlerini yarıda bırakmak zorunda kalan milyonlarca öğrenci için öğrenci affı teklifi ile okula dönüş yolu açılmasından,15 Temmuz-1 Eylül tarihleri arasında 81 ilin tamamında belirlenen KYK yurtlarında gençlerimizin ücretsiz konaklamasına kadar bir çok çalışmanın Mimarı Sayın Cumhurbaşkanımızdır,AK PARTİ’dir. Şüphesiz Genç kardeşlerimize Olan Güvenin ve çalışmaların durmadan devam edeceğine inanıyoruz. 

Bu ülkede nice hizmetlerin önünü açan Cumhurbaşkanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN, genç kardeşlerimiz için de atılan birçok hizmetin öncülüğünü ve hamiliğini yapmıştır. Tıpkı bu hizmetler gibi KYK Borçlarına yönelik çalışmada da Sayın Cumhurbaşkanımızın Genç Kardeşlerimizin yanında olacağına hiç kuşkusuz inanıyor ve güveniyoruz. 

Henüz haftalık yönetim kurulu toplantılarına dahi yeterli çoğunluğu sağlayamayıp açamayan fakat kalemlerinde gençlerin bu kirli ittifaka güvendiklerini ve inandıklarını ifade eden bu düşünceyi reddediyoruz. Ana muhalefet partisinin ve ayaklarının yalandan ve iftiradan oluştuğu masa ortaklarının;bu algı oyunlarını,yalan ve mesnetsiz ifadelerini genç kardeşlerimizin takdirine bırakıyorum. Ürettikleri ve sahaya sürdükleri bu çarpık ifadeleri, tüm gerçekliği ile kamuoyuna saygı ile duyuruyor;Cumhurbaşkanımızın,Partimizin ve Gençlik Kolları Teşkilatlarımızın Tıpkı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Tüm genç kardeşlerimizin yanlarında olacağı gerçeğini bir kez daha Kıymetli Hemşehrilerim ile Paylaşıyorum.”dedi. 

Yorumlar (0)
28°
açık