“Düştüğünde Değil Vazgeçtiğinde Kaybedersin!”

Artvin Çoruhspor Kulüp Başkanı Murat Yılmaz, gerçekleştirdiği yazılı basın açıklamasında birtakım değerlendirmelerde bulundu. 

ARTVİN 01.08.2022, 16:43
6
“Düştüğünde Değil Vazgeçtiğinde Kaybedersin!”

Artvin Çoruhspor Kulüp Başkanı Murat Yılmaz, gerçekleştirdiği yazılı basın açıklamasında birtakım değerlendirmelerde bulundu. 

Başkan Yılmaz, “Artvin Çoruhspor Kulübü olarak yeni spor yasası gereği her türlü eksikler giderilerek önümüzdeki sezondan itibaren Artvin Çoruhspor Anonim Şirketi olarak faaliyetlerimize devam edeceğiz. Ben diyorum ki “Güzel Günler Sana Gelmez Sen Ona Yürüyeceksin.””, dedi.


Söz Konusu Basın Açıklaması:
“Artvin Çoruhspor Kulübü olarak kurulduğumuz 2012 yılından itibaren Artvin ilinde geleceğimizin teminatı olan gençlerimize her türlü kötü alışkanlıklardan uzak durabilecekleri, sağlıklı yaşam sürebilmeleri ve şehrinizin tanıtımı için yıllardır ilimizin sosyal ve ekonomik yapısı gereği maddi ve manevi zorluklara rağmen kulübümüzün faaliyetlerini sürdürmekteyiz. 
Artvin Çoruhspor Kulübü Yönetim Kurulu olarak; 2015 yılında başladığımız Futbol branşında ise hedeflediğimiz gibi 2020 yılında Bölgesel Amatör Ligine çıktık ve 2020-2021, 2021-2022 Futbol sezonunda Bölgesel Amatör Liginde mücadele ettik ve ilimizi Arhavispor Kulübü ile birlikte en iyi şekilde temsil ettiğimizi düşünüyoruz. Arhavispor Kulübü Ligi 2. Sırada tamamladığı için Artvin Çoruhspor Kulübü olarak bir alt sırada yer almamız nedeniyle Türkiye Futbol federasyonu bölgesel Amatör Ligi statüsü gereği her ilden bir takım Bölgesel Amatör Liginde mücadele hakkına sahip olduğu için şimdilik bölgesel Amatör Ligine veda ederek Süper Amatör Ligine düştük. Artvin Çoruhspor Kulübü olarak bu sezon 2.200.000 TL ( İki milyon ikiyüz bin Türk lirası ) para harcamamıza rağmen sezon içerisinde  yaşadığımız ekonomik sıkıntılar, bazı siyasi dostlarımız tarafından verilen sözlerin yerine getirilmemesi nedeni ile hedefimiz olan profesyonel lige çıkamayı başaramadık ve bir alt lige düştük bu nedenle tüm taraftarlarımızdan özür diliyorum.
Artvin Çoruhspor Kulübü olarak 2022-2023 Futbol sezonunda Artvin Çoruhspor kulübü olarak SÜPER AMATÖR LİGİ ve U 17 Liginde 2 takım ile devam edeceğiz Artvin Çoruhspor Kulübü olarak hedefimiz Artvin süper Amatör Liginde şampiyon olduktan sonra Gerek kalırsa Arhavispor ile oynayacağımız PLAY-OUT müsabakasını kazanarak tekrar BÖLGESEL AMATÖR LİGİNDE yer alacağız. 
Artvin Çoruhspor Kulübü olarak başladığımız günden itibaren sportif başarı anlamında maddi ve manevi yaşadığımız zorluklara rağmen oldukça başarılı işler yaptık fakat bizi üzen yapmadığımız sosyal tesislerimiz ve kalıcı ekonomik gelirler elde edecek tesisler bu konuda başarılı olamadık, Artvin Çoruhspor Kulübü olarak bilinmesini istediğimiz en önemli bu işin olmazsa olmazı tecrübelerimize dayanarak söylemek istiyorum KONAKLAMA VE EKONOMİK GELİR ELDE EDECEK SOSYAL TESİSLER bunlar olmadan bu işi yapmak, yola çıkmak doğru değil, çıkıldığı taktirdeyim sonu kesinlikle maddi ve manevi hüsrandır. 
Artvin Çoruhspor Kulübü olarak yeni spor yasası gereği her türlü eksikler giderilerek önümüzdeki sezondan itibaren ARTVİN ÇORUHSPOR ANONİM ŞİRKETİ olarak faaliyetlerimize devam edeceğiz. Ben diyorum ki “GÜZEL GÜNLER SANA GELMEZ SEN ONA YÜRÜYECEKSİN”
Ben ve ekibim Artvin için güzel günler için yürümeye yılmadan usanmadan inandığımız yolda her türlü zorluğa rağmen devam edeceğiz.
Biz biliyoruz ki; “Eğer Yürüdüğünüz Yolda Güçlük ve Engel Yoksa Bilinki O Yol Sizi Bir Yere Ulaştırmaz”. 
Artvin Çoruhspor AŞ. Olarak yönetimimizde değişikliğe gitmeden bizimle devam etmek isteyen üyelerinizi de yanımıza alarak sportif anlamda 2015 yılında planladığımız gibi 2026 - 2027 yıllarında Türkiye Futbol federasyonu 2. Liginde olmak için mücadelemize devam edeceğiz. 
Artvin Çoruhspor AŞ olarak yaşadığımız sezonlar da gördüğümüz müsabakalar, yaşadıklarımız, yani tecrübelerimiz neticesinde bu hedeflerimize ulaşamamız zor değil fakat Futbol sadede Futbol değil sizlerinde bildiği gibi her yönüyle hazır olmanız ve istikrar yakalamanız gerekiyor. 
Artvin Çoruhspor A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı olarak ben Artvin ilinde yaşayan spor sever dostlarımıza 2015 yılında verdiğim 2020 yılında Artvin Çoruhspor Kulübü olarak, “Artvin ilinin 26 yıllık özlemini sona erdirecek ve deplasmanlı Ligde yer alacağız”. Artvin Çoruhspor Kulübü Başkanı Murat YILMAZ olarak Tüm Artvin merkez ilinde yaşayan Futbol sever dostlarımıza geçtiğimiz sezon ekibinle birlikte bu mutluluğu yaşattım şehrimize de ekonomik ve tanıtım anlamda bir getiri sağladık. Artvin Çoruhspor Kulübü Başkanı Murat YILMAZ olarak halkımıza verdiğim sözü tutmamda bizzat yönetimde yer alarak bana destek olan yönetim kurulu üyelerine ve imkanları dahilinde destek olan Tüm dostlarıma teşekkür ederim. 
Artvin Çoruhspor Kulübü olarak geçtiğimiz sezon  Bölgesel Amatör Liginde mücadele ettik ilk kez katıldığımız bir lig hiç bir şey bilmiyorduk tecrübesizliğimiz  ve Dünya genelinde ve ülkenizde yaşanan ekonomik sıkıntılarında eklenmesi bazı siyasi ve iş insanı dostlarımızın verdikleri sözlerde durmaması nedeni  ile çok zorlandık Artvin Çoruhspor Kulübü Yönetim Kurulu olarak Yardımcılarımıza, Teknik ekibimize, sporcularımıza, esnafımıza istemeyerek de olsa zaman zaman ödeme zorluğu yaşadık, yukarıda da bahsettiğim gibi (toplama su ile değirmen dönmez) ama biz bu süreci götürdük bundan sonraki süreç yeni spor yasası gereğide imkanlar dahilinde sporcu veya Esnafa  hiç borçlanmadan sportif etkinliklere devam etmek zorundayız. 
Artvin Çoruhspor AŞ olarak 2015 yılında Futbol branşında çıktığımız bu yola aralıksız devam ederek yukarıda da belirttiğim gibi 2026-2027 sezonunda inşallah Artvin Çoruhspor AŞ Türkiye Futbol federasyonu 2. Ligde temsil etmek istiyoruz. Başarılı olmak yürek ister ve Artvin Çoruhspor AŞ ailesi olarak o yürek bizde var ve Önümüzdeki süreçte Ekonomik alanda gelir getirecek ve sporcuların konaklayacağı sosyal tesisleri de tamamlayarak bu hedefimize Allah’ın izniyle ulaşacağız. 
Her zaman ilimiz, yaşadığımız ve yaşayacağımız kent olan Artvin için daha güzeli için çabalıyoruz. 
Üstada sormuşlar; her şeyi kaybettik ne yapalım diye? Çay koy, yeniden başlıyoruz, demiş.
Evet bizde Artvin Çoruhspor AŞ yönetim kurulu olarak ilk günkü heyecanlı gibi yeniden başlıyoruz.” 

Yorumlar (0)
18°
açık