DOÇ. DR. FATİH KURT, “DİYANET ARTIK DİJİTAL MEDYADA!” 

ARTVİN 14.11.2023, 08:56
31
DOÇ. DR. FATİH KURT, “DİYANET ARTIK DİJİTAL MEDYADA!” 

Başkanlık Müşaviri Doç. Dr. Fatih Kurt Camiler ve Din Görevlileri Haftası Merkez-Taşra Buluşmaları kapsamında Artvin’de bir dizi program gerçekleştirdi. 

Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonunda Din gönüllüleri ile bir araya gelen Doç. Dr. Fatih Kurt, Diyanet İşleri Başkanlığının öncelikli çalışmalarından ve dijital medyada dini yayınların öneminden bahsetti.

Doç. Dr. Kurt; “Diyanet İşleri Başkanlığımızın din hizmetlerinin yanı sıra birçok faaliyetleri bulunmaktadır. Bunlardan en önemlilerinin, 4-6 yaş Kur’an Kurslarında verilen Kur’an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler Eğitimi, Kredi ve Yurtlar Kurumlarında ve Hastanelerde sunulan manevi danışmanlık hizmetleri ve dijital çağda dini yayınlar genel müdürlüğümüzün basılı, yazılı, görsel ve dijital içerikleri önemli bir karşılık bulmuştur. Merkezde Bizler, taşrada siz din gönüllüsü arkadaşlarımız vasıtasıyla Diyanet İşleri Başkanlığımızın hizmetlerini vatandaşlarımıza tanıtmaya gayret gösterelim. Başkanlığımızın en önemli dijital medya hizmetlerinden olan Diyanet TV, Diyanet Radyo, Diyanet Risalet Radyo, Diyanet Kur’an Radyo, TRT Diyanet Çocuk kanallarından vatandaşlarımızı haberdar edelim” dedi. Konuşmasının devamında din gönüllüsü hocalarımızın çok önemli bir görev icra ettiğini ifade eden Doç. Dr. Kurt hocalarımıza önemli tavsiyelerde bulundu.

Program kapsamında Artvin Çoruh Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerle bir araya gelen Doç. Dr. Kurt, “Kur’an-ı Kerim’de gençler hakkındaki kıssalar sizler için önemli bir rehber niteliğinde olup, değerli şahsiyetlerin yaşamları, mücadeleleri, duruşları örnek alınması uygun olur.” dedi. Soru-cevap şeklinde gerçekleşen program çeşitli hediye ve ikramlarla sona erdi. 

Doç. Dr. Fatih Kurt Merkez Camii’nde Artvin halkına Cuma Vaazında bulundu.

Yorumlar (0)
14°
kapalı