Borçka Muhtarları için ‘Yusufeli Barajı’ ve Yeni Yerleşim Yerine Gezi Düzenlendi

Vali Doruk: “Sular Dolmadan Muhtarlarımız da Bizzat Görsün İstedik.”

ARTVİN 30.06.2022, 14:46
24
Borçka Muhtarları için ‘Yusufeli Barajı’ ve Yeni Yerleşim Yerine Gezi Düzenlendi

Vali Doruk: “Sular Dolmadan Muhtarlarımız da Bizzat Görsün İstedik.”


Artvin Valisi Yılmaz Doruk, ‘Yusufeli Barajı’ ve Yeni Yerleşim Yerini ziyaret eden Artvin’in Borçka ilçesine bağlı köy ve mahalle muhtarları ile görüntülü görüşme gerçekleştirdi.
38 Köy ve 5 Mahalle Muhtarı ile İl Genel Meclis Üyelerine Artvin Valiliğinin Himayesinde Borçka Kaymakamlığınca Yusufeli Barajı ve Yeni Yerleşim Yeri Bilgilendirme Gezisi düzenlendi.

Valilik koordinesinde düzenlenen bilgilendirme gezileri kapsamında Yusufeli ilçesinde inşa edilen Türkiye’nin en yüksek, “çift eğrilikli ince kemer baraj tipi” kategorisinde, dünyanın ise 3. en yüksek barajı olan ‘Yusufeli Barajı’ ve yeni ilçe merkezini ziyaret eden muhtarlar, Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat aracılığıyla Vali Yılmaz Doruk’la görüntülü görüşme yaparak geziden duydukları memnuniyeti ifade ettiler.


Vali Doruk ile Kaymakam Bulat’ın gerçekleştirdiği görüntülü görüşmede: Kaymakam Bulat, Vali Doruk’a bölgeyi gezdiklerini ve muhtarların kendisine çok selam gönderdiklerini iletti. 


“Artvin’deki Birçok Değerli Eserin Başına Taç Oldu” 


Doruk, “Baraj Yusufeli’nin olsa da Artvin’imizi temsil eden kıymetli bir şaheserdir.” diyerek sözlerine başladı. Barajın Türkiye’nin gündemine sık sık geldiğini belirterek, Artvin’in birçok değerli eserinin bulunduğunu ve Barajında bu eserlerin başına ‘taç’ olduğunu vurguladı. 
Barajın tamamen yerli sermayeyle, Türkiye’nin kendi teknik elemanları ve mühendisleriyle çalışılarak yapılmasının da ayrıca bir gurur verdiğini sözlerine ekleyerek, ‘hayırlı olsun’ dileklerinde bulundu.

Sular Dolmadan Muhtarların da Görmesini İstediler

Vali Doruk, Muhtarlar hakkında “Her türlü meselede yanımızda olan ve her türlü sıkıntıyı paylaştığımız muhtarlarımız...” Diye ifade ederken, Muhtarların sular dolmadan bizzat görmelerini istediklerini belirtti.

Sözlerine “Geleceğe bir şaheser inşa ederken mevcut halini de son şekli ile en azından bir görsünler. Ne kadar duysak dahi bizzat görmek farklı oluyor. Biz de birçok kez gittik ve her gittiğimizde büyüleniyoruz... Sizlerin de ilginizi çekeceğini düşündüğümüzden böyle bir çalışma yaptık. Umarız memnun olmuşsunuzdur… “diye ekledi.

“Gururluyuz...”

Vali Doruk görüşmenin devamında, “Dünyada uzun yıllar başkalarının yaptıklarını imrenerek seyrettik artık kendi insanımızla, kendi milletimizle ülkemizde de gurur duyacağımız eserler ortaya koyuyoruz. Buna da hakkımız var! Çünkü; devletin en altından en zirvesine kadar hepimiz büyük mücadeleler vererek bunları yapıyoruz. Fedakarlıkta bulunuyoruz… Dolayısıyla bunlarla övünmek hakkımız! O manada sizlerde -tabii buna kendi bulunduğu bölgede sahip çıkan herkes- bir anlamda bu güzel atmosferi paylaşıyorsunuz. Bu manada gururluyuz. Hepimize hayırlı olsun diliyorum.” Şeklinde konuştu.  

Yorumlar (0)
18°
açık