banner2

banner10

banner1

banner11

Başkanları Karşı Karşıya Getiren ‘Hesap Verme’ Tartışması

AK Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik, Arhavi Belediyesi’nin 3 yıllık hesap verme toplantısına yanıt vererek sosyal medya hesabından şunları söyledi;

ARTVİN 21.03.2022, 17:10
43
Başkanları Karşı Karşıya Getiren ‘Hesap Verme’ Tartışması

AK Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik, Arhavi Belediyesi’nin 3 yıllık hesap verme toplantısına yanıt vererek sosyal medya hesabından şunları söyledi;

3 yıldır görevde olan Belediye Başkanı’nın “Halka Hesap” toplantısındaki açıklamalarına cevaben!

Öncelikle 21 Temmuz diye bahsettiğiniz tarihin yanlış olduğunu, doğru tarihin 22 Temmuz olduğunu hatırlatmak isteriz. Halkın ve basının soru sorulmasına müsaade edilmeyen toplantı, eksik bir toplantı olmuştur.

3 yıllık icraatların anlatılacağı söylenen toplantıda bahanelere sığınılarak ilçemizde 3 yılda hiç bir hizmetin yapılmadığı bir kez daha kendi ağızlarıyla itiraf edilmiştir.

Görevi 42 milyon ile devir aldığınıza dair kamuoyuna açıklama yaptınız. Bugün ise 27 milyon ile devir aldığınızı söylüyorsunuz. Borç ödedik dediğiniz SGK’ya devredilen araziye düşen miktar ile şehir şebekesi suyu ve alt yapı çalışması için İller Bankası’na yapılan kredi taksitlerinden düşülen kısımdır. Yaptığınız açıklamalara göre kasanızda afet yardımından başka bir kaynak bulunmamaktadır.

2015 yılındaki afette belediyemize 8.5 milyon yardım yapıldığı doğrudur. Fakat o dönem de bütün yaralar belediye marifetiyle sarılmıştır. 2021 yılında ise DSİ ve Özel İdare marifetiyle 200 milyonun üstünde bir rakam ile ilçemizde çalışmalar devam etmektedir.

İl Özel İdaresi’nden aldığınızı söylediğiniz 450 ton asfaltı nerede kullandınız? Merkezde yaptık dediğiniz 9800 metre beton yol nerelere yapılmıştır? Bu betonlarda vatandaşın size katkı payı ne kadardır? Merkezde 12.450 m2 kilit taşını hangi caddelerde yaptınız?

3 yıldır görevdesiniz ve 80’i bu 3 yılda oluşan sokak köpekleri sorununu çözememek tam manasıyla acziyetliktir.

DSİ’ye yazı yazıp kayalarda çatlak var dediğiniz noktaya siz neden çardak kurdunuz? DSİ'den aldığımız bilgiye göre, Arhavi Belediyesine yazı yazılıp, yapılmaması konusunda uyarıda bulunulmuş.

Seçim beyannamenizde bulunan kitapçıktaki vaatlerin yüzde kaçını yerine getirdiniz?

Açılışını yaptığınız Arhavi Çay Paketleme fabrikasında şu an kaç kişi çalışıyor? Fabrikanın son durumu nedir?

Göreve geldiğinizde belediye sınırları içerisinde bulunan soğuk hava

deposunda 100 kişiye yakın çalışanın olduğu fabrika neden Fındıklı ilçesine taşındı?

22 Temmuz’da yaşanan felaketin hemen ardından Milletvekilimiz Erkan Balta ve bakanlarımız, ertesi gün ise Dünya lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ilçemize teşrif edip yaraların sarılması noktasında en üst düzeyde gayret sarf etmiştir.

Arhavi halkının ekseri çoğunluğunun memnuniyet duyduğu bu

güzel çalışmalara belediye derginizde hiç yer vermediğiniz gibi sunumda da yalnızca isim telaffuzuyla geçirdiniz.

Taktir yüce kamuoyunundur!

Yorumlar (0)
13°
kapalı