Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Şehit Dursun Acar'ın kabrini ve ailesini ziyaret etti.

Dursun Acar 15 Temmuz hain darbe kalkışması esnasında Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı’na düzenlenen hava saldırısında şehit düşmüştü.

ARTVİN 16.07.2021, 10:28
147
Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Şehit Dursun Acar'ın kabrini ve ailesini ziyaret etti.

Vali Doruk'un programı ilk olarak Yusufeli Küplüce Köyü’ndeki camiinde Şehitlerimizin ruhuna Kuran-ı Kerim tilaveti ve okunan Hatm-i Şeriflerin duasının okunmasıyla başladı. Camii programına katılan Doruk, daha sonra 15 Temmuz Şehidimiz Dursun Acar’ın kabrini ziyaret ederek dua etti.

Kabir ziyaretinin ardından Şehidin köydeki baba evine geçen Vali Doruk, burada Şehidin Anne ve Babasıyla bir müddet sohbet edip acılarını paylaştı.

Vali Yılmaz Doruk ve beraberindeki heyet, köyde Şehid Dursun Acar adına ailesi tarafından yaptırılan ve içerisinde 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesine ait fotoğraflarla, Şehidin bazı şahsi eşyalarının sergilendiği müzeyi de inceledi.

Düzenlenen programa, Artvin Garnizon Komutanı Piyade Albay Şükrü Şenduran, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Vali yardımcıları Aydın Göçer, Ömer Özbay, Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Mustafa Kılınç, İl Emniyet Müdür Vekili Selahattin Güven, İl Müftüsü Hasan Güneş, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Şentürk Ağırbaş, İl Sağlık Müdürü Gürol Köroğlu, İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak, Artvin Şehit Aileleri ve Gaziler Dernek Başkanı Merve Yavuzdemir ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri de katıldı.

Yorumlar (0)
36°
açık