banner2

banner10

banner1

banner11

Artvin Valisi Deprem Tatbikatına Katıldı

1-7 Mart Deprem Haftası Etkinlikleri Düzenlendi. Artvin Valisi Yılmaz Doruk ‘Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatına’ Katıldı.

ARTVİN 05.03.2022, 15:45
63
Artvin Valisi Deprem Tatbikatına Katıldı

1-7 Mart Deprem Haftası Etkinlikleri Düzenlendi. Artvin Valisi Yılmaz Doruk ‘Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatına’ Katıldı.

Toplumda deprem bilincinin oluşması ve deprem öncesi sırası ve sonrası hazırlıklı olunması, deprem tehlikesinin kamuoyunun gündeminde kalması amacıyla her yıl 1-7 Mart tarihleri arası ‘Deprem Haftası’ olarak kutlanmaktadır.

Dünyanın en etkin deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunan Türkiye’de de deprem bilincini artırmak amacıyla Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından 81 ildeki tüm resmi ve özel okullarda aynı anda düzenlenen ‘Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı’ gerçekleştirildi.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Artvin AFAD İl Müdürlüğü koordinesinde Artvin Merkez Yenimahalle İlkokulunda düzenlenen tatbikata katıldı. Tatbikatta, çocuklara deprem gerçeğine hazır olmalarına yönelik uygulamalı eğitim verildi.

Türk Kızılayı Artvin Şubesi Tatbikat Alanında

Türkiye geneli deprem tatbikatı nedeniyle Yenimahalle İlköğretim Okulunda gerçekleştirilen faaliyete Türk Kızılayı Artvin Şubesi ikram aracı ile katılım sağladı.

Artvin AFAD Ekibi Vakıfbank İlkokulu’nda

Artvin Vakıfbank İlkokulu’na 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Artvin AFAD tarafından öğrencilere küçük yaştan itibaren deprem bilincinin oluşması adına, Afet ve Farkındalık Eğitimi verildi. Eğitimde öğrencilerin meraklı bakışları eşliğinde deprem hakkında bilgilendirme yapılırken, çeşitli aletler de tanıtıldı.

Artvin Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerine ise ‘Afet Çadırı Kurulumu Eğitimi’ verildi.

Yorumlar (0)
28°
açık