banner2

banner10

banner1

banner11

Artvin Devlet Hastanesi’nde Ergoterapi Ünitesi Açıldı!

Türkiye’de sayılı hastanelerde bulunan ve Artvin’de ilk olan Ergoterapi Ünitesi'nin açılışı gerçekleştirildi.

ARTVİN 04.03.2022, 14:03
93
Artvin Devlet Hastanesi’nde Ergoterapi Ünitesi Açıldı!

Türkiye’de sayılı hastanelerde bulunan ve Artvin’de ilk olan Ergoterapi Ünitesi'nin açılışı gerçekleştirildi.

Ünitenin açılışını Artvin İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gürol Köroğlu, Sağlık Hizmetleri Başkanı ve aynı zamanda Başhekim Vekili Uzm. Dr. Reyhan GÖK Hussaın gerçekleştirdi.

Artvin Devlet Hastanesi’nce edinilen bilgiye göre; Pediatrik Ergoterapi Ünitesinde Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Uzm. Dr. Emirhan Aslan izleminde Ergoterapist Merve Baki tarafından; 0-10 yaş arasındaki otizm spektrum bozukluğu, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, gelişim geriliği, yazı yazma ve ince motor beceri sorunları, down sendromu, çeşitli genetik bozukluklar, gelişimsel koordinasyon bozuklukları gibi nörogelişimsel problemi olan tüm çocuklar standardize testlerle değerlendirilmekte, ev programı verilerek belirli aralıklarla takip edilmekte veya çocuğun durumuna göre ünitede haftalık seanslarla ergoterapi programına alınmaktadır.

Çocuklarda; Duyu algı ve motor problemler, Günlük yaşam aktivitelerine katılamama, Yaşına uygun hareketler ve oyunlar sergileyememe, Kendini sakinleştirmekte zorluk, Hareketten kaçınma veya yerinde duramama, İnsanlara ve nesnelere çarpma, sakar bir görünüm sergileme, Zayıf kas tonusu, Kaba ve ince motor becerilerde zayıflık, Çevresel uyaranlara tepkisiz kalma veya aşırı tepki gösterme, Göz teması kurmaktan kaçınma, İlişki kurma, iletişim ve dil problemleri veya Akademik becerilerde yetersizlik belirtileri gözlemleniyorsa Artvin Devlet Hastanesi’nin Ergoterapi Ünitesi’ne başvuru yapılabilir.

Yorumlar (0)
kapalı