banner2

banner10

banner1

banner11

Artvin Çoruh Üniversitesinde “Hayatında Ben de Varım” Temalı Panel Düzenlendi

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü birlikteliğinde Artvin Çoruh Üniversitesinde 3-4 Şubat 2022 tarihlerinde “Hayatında Ben de Varım” temalı panel düzenlendi.

ARTVİN 08.02.2022, 14:49 08.02.2022, 15:47
55
Artvin Çoruh Üniversitesinde “Hayatında Ben de Varım” Temalı Panel Düzenlendi

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü birlikteliğinde Artvin Çoruh Üniversitesinde 3-4 Şubat 2022 tarihlerinde “Hayatında Ben de Varım” temalı panel düzenlendi.

Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Fakültesinden Prof. Dr. Fatma Güdücü Tüfekçi, Erzurum Teknik Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi Nurgül Karakurt, Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinden Arş. Gör. Dilek Kaloğlu Binici, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulundan Öğr. Gör. Kübra Tan, Öğr. Gör. Gamze Akay ve Öğr. Gör. Zeynep Yıldız Kızkın ile Av. Özgür Eraslan’ın konuşmacı olarak katıldığı panelde “Nomofobi, Phubbing, Farkındalık”, “Şiddet ve Akran Zorbalığı”, “Fiziksel Duruş ve Postür Bozuklukları”, “Mahremiyet”, “Sosyal Medya Mahremiyeti ve Siber Zorbalık”, “Siber Zorbalığa Maruz Kalındığında İzlenebilecek Hukuki Yollar”, “Kişisel Bakım ve Hijyen” konu başlıklarında bilgilendirmelere yer verildi.

Akıllı Cihazların Gündelik Hayata Hâkimiyetine Dikkat Çekildi

Gençlerin günlük hayatta yüz yüze maruz kaldığı şiddet ve akran zorbalığı olaylarından bahsedilirken diğer yandan da bu zorbalığın sosyal medya ve teknoloji aracılığı ile yapıldığı da anlatıldığı panelde, zorbalık durumlarına maruz kalmamak adına mahremiyete özen gösterilmesinin gerekliliğinin vurgulandı.

İzlenebilecek hukuki yollardan da bahsedildiği panelde, “Gençlerde ergenlik sürecinde yaygın duruş bozuklukları nelerdir?” konusuna değinilerek fizyoterapist eşliğinde egzersizler yapıldı. Son olarak kişisel bakım ve hijyen konusunda eğitim verildi.

Gerekli Her Türlü Katkıyı Yapacağını Belirtti

Rektör Bilgin, panelin kapanış programında yaptığı değerlendirmede Üniversitenin “sosyal sorumluluk ve farkındalık” ilkesi gereğince çeşitli temalarda toplumun her kesimini ilgilendiren projeleri ve akademik çalışmaları desteklediğini ve gerekli her türlü katkıyı yapacağını belirtti.

Yorumlar (0)
13°
kapalı