banner2

banner10

banner1

banner11

ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ MATEMATİK ETKİNLİKLERİ

Artvin Çoruh Üniversitesi Matematik Bölümü öğretim üyesi ve öğrencilerinin 4-5-6 Ocak 2022 tarihlerinde saat 17.30'da planladığı ve Artvin Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerin katılımı ile gerçekleşecek Matematik etkinlikleri 4 Ocak 2022 Salı günü başladı.

ARTVİN 06.01.2022, 14:07
22
ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ MATEMATİK ETKİNLİKLERİ

Birinci gün etkinliklerinde geçmiş uygarlıklar olan Maya, Babil ve Mısır uygarlıklarına ait sayı sistemleri, rakam ve işaretleri öğrenen öğrenciler; öğrendikleri bu bilgiler ile hazırlanan alışveriş stantlarından ürünler alarak öğrendikleri bilgileri pratiğe dönüştürdüler.

GÜNÜMÜZDE MATEMATİK ETKİNLİĞİ

Artvin Çoruh Üniversitesi Öğretim üyesi ve öğrencileri tarafından planlanan matematik etkinliklerinin ikinci günü “Günümüzde Matematik” adlı etkinlik ile devam etti.

Artvin BİLSEM öğrenci, veli ve öğretmenlerin katılımı ile gerçekleşen “Günümüzde Matematik” adlı etkinlikte öğrenci ve veliler kodlama yaparak ülkeleri gezdiler ve gezdikleri ülkelerin para birimleriyle dönüşümlü işlemler yaptılar.

Artvin Bilim ve Sanat Merkezi yetkilileri sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşım ile, "Artvin Çoruh Üniversitesi öğretim üyesi ve öğrencilerine, Artvin BİLSEM Müdürlüğü olarak teşekkür ederiz." dedi.

Yorumlar (0)