banner2

banner10

banner1

banner11

6. YUSUFELİ OFFROAD OYUNLARI

Yusufeli Belediyesi ve YUMDOFF organizasyonunda düzenlenen oyunlar (7 Kasım Pazar) Çevreli köyünde hazırlanan parkurda gerçekleşti.

ARTVİN 08.11.2021, 16:38 08.11.2021, 16:51
68
6. YUSUFELİ OFFROAD OYUNLARI

Oyunlara, Erzurum, Iğdır, Rize’nin yanı sıra Gürcistan’dan da ekipler katıldı.


Yusufeli Belediyesi ile Yusufeli Motor ve Doğa Sporları Kulübü tarafından Çevreli köyünde düzenlenen yarışlara Artvin ve Türkiye'nin değişik illerinin yanı sıra Gürcistan'dan 52 ekip katıldı.


Araçların motor gücüne göre S1, S2, S3 ve S4 olarak adlandırılan kategorilerinde düzenlenen yarışlarda, ekipler özel olarak hazırlanmış araçlarıyla dereceye girmek için zorlu parkurda zamanla yarıştılar. 
Yaklaşık 1,5 km uzunluğunda olan parkurda en iyi dereceyi hatasız olarak elde eden ekipler kategorilerine göre 6. Yusufeli Offroad oyunlarında derece elde ettiler.


Yarışlarda elde edilen derecelere göre oluşan sıralama şu şekilde ortaya çıktı;


S1 kategorisinde;
1. Abdi Tatarhan ve Özgür Hekimoğlu 
2. Caner Çiftçi – Kani Kanbak
3. Emre Özsoy -  Batuhan Tüfekçi 
3. Mehmet Yenigün – İlker Çetinkaya


S2 kategorisinde;
1.  Fatih Ardıç - Mustafa Gürsöy
2. Lokman Topataş – Adem Şentürk 
3. Şafak Hastürk – Sinan Özkazanç 


S3 kategorisinde;
1.  Emrah Kavaz - Tolga Şatır
2. İsmail Sinir – Çiğdem Sinir 
3. Talha Taşkın – Volkan Beyaz 


S4 kategorisinde;
1. Cengiz Sarı - Serkan Kartal 
2. Zivadi Divalisvili – Tarhike Bardavelide Kutaisi
3. Vural Yılmaz – Doğan Öztürk 


Hakem heyeti tarafından yarışmada özel ödüller dağıtıldı. 
- En Çılgın Kadın Pilot Çiğdem Sinir
- En Çılgın Pilot Zafer Yılmaz Şahin
- En Çılgın CoPilot Halim Bayrak 


Kategorilerinde dereceye giren ekiplere para ödülü ve kupa verildi.


Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin yaptığı değerlendirme;” Yusufeli Belediyesi ve YUMDOFF tarafından düzenlenen 6. Yusufeli Offroad oyunlarımız kazasız bir şekilde tamamlandı. Dün gece ilçemize misafir olarak gelen yarışçılarımızın kamplarını ziyaret etmiştik. Bugün de tüm gün yarışları takip ettik. Kıyasıya mücadeleler ortaya koyan tüm yarışçılarımızı kutluyorum. Organizasyona emek harcayan YUMDOFF ailesine, Belediye çalışanlarımıza, bu parkuru bizlere tahsis eden Orman Bölge Müdürlüğümüze ve parkurun şekil almasında destekleri olan Yusufeli Barajı yüklenici firmasına teşekkür ediyorum. İnşallah Yusufeli yerleşim yerinde de bu tarz etkinlikleri düzenlemeye devam edeceğiz." dedi.


Yarışları, AK Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç, Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Ak Parti Yusufeli İlçe Başkanı İbrahim Alkan, MHP Yusufeli İlçe Başkanı Hüseyin Çakaloğlu, Artvin İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak ile çok sayıda yarış tutkunu izledi.

Yorumlar (0)
21°
açık