2600 RAKIMLI YAYLADA BİLİM ŞENLİĞİ

ARTVİN 18.08.2023, 22:45
17
2600 RAKIMLI YAYLADA BİLİM ŞENLİĞİ

Artvin Valiliği himayesinde, Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, Bilimsel İlkeli Lider Gelişimsel Eğitim Projesi kapsamında düzenlenen Yayla Bilim Şenliği 2600 rakımlı Bilbilan Yaylası'nda gerçekleştirildi. 

Yaz tatilini yaylada geçiren çocukların yoğun olarak bulundukları yerlerde, onların eğitsel, fiziksel, duygusal, sosyal ve bilimsel yönlerden çok yönlü gelişimlerinin hedeflendiği şenlikte,Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar atölyelerdeki etkinliklere katılarak çocuklarla eğlenceli vakit geçirdi. 

Eşşiz doğa manzarasına sahip Bilbilan Yaylası'nda; Geleneksel Çocuk Oyunları, Akıl ve Zeka Oyunları, Yaşam Becerileri, Bilgisayarsız Kodlama gibi birçok alanda kurulan 11 atölyede çocuklar hem eğlenip hem de öğrenerek bilim ve eğlence dolu bir gün geçirdi.

Bilbilan Bölgesi'nde bulunan yaklaşık 25 yaylada yaşamını sürdüren tüm çocukların katıldığı etkinliğe, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar ile Eğitim Müfettişi Başkanı Sercan Babaoğlu, Ardanuç İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Temir, İl Şube Müdürleri Zeliha Güney, Özcan Köse, Kemalpaşa İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Güven Balkaya, Ak Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Murat Balkaya, Kemalpaşa Köy Muhtarları ve yayladaki vatandaşlar katıldı.

Etkinliği değerlendiren İl Müdürü Acar "Çocuklar neredeyse biz oradayız ve çocukların her konuda nitelikli zaman geçirmeleri amacıyla ilk kez yaptığımız bu etkinlikte çok güzel geri dönüşler aldık. İnşallah yaz tatillerinde bu çalışmaları geleneksel hale getirip sürdüreceğiz. Etkinliğin gerçekleşmesi için büyük emek harcayan Müdürlüğümüz Ar-Ge birimine Ardanuç ve Kemalpaşa İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü yetkililerine, ilimiz Halk Eğitimi Merkezi usta öğreticileri ve atölye liderlerine, Artvin Rehberlik ve Araştırma Merkezi öğretmenlerimize teşekkür ederim." dedi.

Yorumlar (0)
10°
kapalı