15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI

ARTVİN 16.07.2023, 23:36
41
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI

Artvin Valiliğinin düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında 15.07.2023 cumartesi günü saat 20.00'de Kale dibi Sosyal Tesisleri'nde Artvin Valisi Yılmaz Doruk, il protokolü, Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Artvin Gençlik ve Spor il Müdürü Mustafa Demirkıran, Artvin Garnizon Komutanı P. Kom. Bnb. Mehmet Ölmez, şehit aileleri, gaziler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Artvin halkının katılımı ile anma programı düzenlendi.

‘Demokrasi Bilinci, Elden Ele Taşınan Bir Bayrak Yarışıdır’. Bilinci ile Artvin Valiliği koordinesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreninde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, Sancak Koşusu düzenlendi. 

Bu kapsamda İnanç, dirayet, birlik ve beraberlik ruhuyla ay yıldızlı sancağı taşımak, milli birlik ve beraberlik ruhunu topluma göstermek, hatırlatmak, tüm şehitlerimizin ve 15 Temmuz’da şehit olan vatandaşlarımızın anısını yaşatmak amacıyla, Sporcuların elden ele taşıdığı Şanlı Sancağı ve Bayrağımızı tören alanına getirerek, Artvin Valisi Yılmaz Doruk'a teslim ettikten sonra Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Artvin Valisi Yılmaz Doruk'un günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından Okullar Arası Düzenlenen Şiir Yarışması'nda dereceye giren öğrenciler, Vali Yılmaz Doruk'tan hediyeler alarak şiirlerini okudu. Ardından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Kurumlar Arası Voleybol Turnuvası'nda Voleybol Takımlarına kupaları verildi.

Program şiirler, kahramanlık ezgileri dinletisi, ve yöremiz aşıklarınca derlenen atışmalardan sonra tüm Türkiye'de saat:00.13'te eş zamanlı olarak okunan selaların ardından yapılan dualarla tamamlandı.

Yorumlar (0)
14°
kapalı